خشکی پوست تان را با میوه ها درمان کنید

0
750
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

خشکی پوست تان را با میوه ها درمان کنید

درمان خشکی پوست روش های مختلف شیمیایی و گیاهی دارد اما بهترین روش برای درمان خشکی پوست تان استفاده از میوه هاست

درمان خشکی پوست با میوه ها و روش های طبیعی

  مشغله زیاد این روزها از کار و خانواده گرفته تا روابط اجتماعی، موجب استرس میشود استرس نه تنها روی مغز که بر بدن ما نیز تاثیر می گذارد. هر چه بیشتر استرس داشته باشیم، پوست مان خشک تر و تیره تر به نظر خواهد آمد. اما چگونه می شود از شر این خشکی خلاص شد؟ شما به راحتی و به طور طبیعی، با مصرف چند میوه می توانید پوست صورت تان را به حالت قبل باز گردانید.

درمان خشکی پوست با روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل در غذا زندگی شما را سالم تر از قبل میکند. این ماده سرشار از چربی است که می توانید هم به صورت خوراکی و هم به عنوان نرم کننده پوست از آن استفاده کنید. روغن نارگیل برای پوست شما فوق العاده است زیرا نه تنها فواید بسیار که خاصیت ضد الهتابی نیز دارد آن را هر روز مصرف کنید تا خشکی و زبری پوست تان را از بین ببرد.

درمان خشکی پوست با آواکادو

آواکادو سرشار از چربی و روغن است، به علاوه عناصر ضروری مورد نیاز بدن را فراهم و پوست را نرم و صاف میکند. پس به طور منظم از این میوه مصرف کنید.

درمان خشکی پوست با سیب

سیب سرشار از ویتامین آ است که آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را کاهش میدهد رادیکال های آزاد به پوست آسیب می رسانند و موجب چین و چروک می شوند. مصرف روزانه یک عدد سیب، ویتامین سی مورد نیاز بدن شما را تامین و از پیری زودرس ناشی از خشکی پوست جلوگیری میکند.

درمان خشکی پوست با چغندر

چغندر سرشار از آنتی اکسیدان است آنتی اکسیدان تیرگی، خشکی و چین و چروک پوست را کاهش میدهد و در واقع به عنوان یک مرطوب کننده عمل میکند. بنابراین این ماده را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید. می توانید آب آن را گرفته و مصرف کنید یا در سالاد خرد کنید تا پوستی روشن و شفاف داشته باشید.

درمان خشکی پوست با اسفناج

این سبزی نیز مانند چغندر سرشار از آنتی اکسیدان است که می توانید آن را در سوپ یا در غذاهای دیگر مصرف کنید. این ماده موجب سلامت، درخشندگی و از بین بردن چین و چروک های پوست می شود.

درمان خشکی پوست با توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از اسید مالیک است اسید مالیک به سفید شدن پوست کمک میکند و سرشار از آنتی اکسیدان است که از پیری جلوگیری و به جوان ماندن پوست یاری می رساند. این میوه را می توانید به صورت خام مصرف کنید یا آن را به اسموتی خود بیافزایید تا هم از طعم و هم از فواید آن بهره ببرید.

درمان خشکی پوست با پاپایا

پاپایا سرشار از ویتامن آ و آنزیم است این میوه به عنوان کرم لایه بردار عمل میکند به این روش که پوست های مرده و به تبع خشکی را از بین می برد و در نتیجه موجب درخشندگی پوست میشود پاپایا را می توان خام مصرف کرد یا حتی آن را به عنوان ماسک و به صورت له شده روی صورت قرار داد.

درمان خشکی پوست با هلو

هلو یکی از بهترین میوه ها برای از بین بردن خشکی پوست و به همان نسبت خشکی مو است مصرف منظم آن موجب مرطوب شدن و به همان نسبت نرم شدن پوست و مو میشود

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.