خانه Health ۶ ماده تشکیل دهنده سالاد برای کمک به کاهش وزن

۶ ماده تشکیل دهنده سالاد برای کمک به کاهش وزن

0
3651
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

:آیا تابحال فکر کرده اید که چرا مصرف مقدار زیادی سالاد ، همیشه به شما کمک نمیکند که وزن کم کنید؟ با وجود افزودنی های سالاد که خودشان جانشین یک وعده ی غذایی می شوند، سالادها دیگر ربطی به کاهش وزن نخواهند داشت. در واقع بسیاری از مواد افزودنی معمول، مقدار زیادی پروتئین خالص، کربوهیدرات های پیچیده، و چربی های اشباع نشده ای که شما برای کاهش وزن به آنها نیاز دارید و در عین حال انرژی شما را حفظ کرده و جلوی هوس های غذایی را می گیرند، در اختیار شما قرار نمی دهند!

 اما با مواد تشکیل دهنده ی درست، سالاد می تواند یک راه خوشمزه و بسیار سیر کننده برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز شما، و در عین حال کمکی به کاهش وزن شما باشد. این ۶ ایده ی خوشمزه، سالم، و رژیمی که از بریتنی کوهن متخصص تغذیه و شامل مدرک RD می باشد را بررسی کنید.

شاهدانه

کوهن می گوید: این دانه های محبوب، یک مقالات مخصوص چاق ها – بسیار خوب از پروتئین سیر کننده، اسیدهای چرب امگا ۳ و فیبر هستند همچنین از آنجایی که کمی شیرینند، هوس شیرینی شما را بدون قند افزوده برطرف می کنند. شما می توانید یک قاشق غذاخوری دانه ی شاهدانه را به سالادتان اضافه کنید که فقط ۴۰کالری دارد

مطلب مرتبط:  ۷ راه آسان برای سوزاندن کالری

آووکادو

کوهن می گوید که نصف یک آووکادو (۱۶۰ کالری) سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های مفید برای قلب است بعلاوه، این میوه بسیار چرب و لطیف است، بنابراین می توان بعنوان سس از آن استفاده کرد. از این رو می توانید به اندازه ی کالری هایی که معمولا از سس رنچ ایتالیایی، یا حتی روغن و سرکه دریافت می کنید (در حدود ۱۰۰کالری یا بیشتر) از کالری سالادتان کم کنید.

سرکه سیب

استفاده از فقط ۲ قاشق غذاخوری سرکه ی سیب بعنوان بخشی از سس سالاد شما می تواند به کاهش وزن کمک کند. کوهن می گوید: سرکه سیب می تواند اشتهای شما را سرکوب کند، متابولیسم را افزایش داده و احتباس آب و نفخ را کاهش دهد. سرکه ی سیب در هر قاشق غذاخوری فقط ۵ کالری دارد، بنابراین مطمئنا هیچ آسیبی به شما نمی رساند.

فلفل های تند

احتمالا شنیده اید که کپسایسین در فلفل کایان، جالاپنو و انواع دیگر فلفل های تند می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث شود که احساس سیری بیشتری کنید. آنها معمولا بعنوان جزء اصلی سالاد در نظر گرفته نمی شوند، اما اگر چیزهای تند را دوست دارید، کوهن پیشنهاد میکند که برای تقویت کاسه ی سالادتان، مقدار کمی فلفل به آن اضافه کنید.

مطلب مرتبط:  ۵ نوشیدنی سم زدا برای افزودن به برنامه ی غذایی

رازیانه

کوهن می گوید که این سبزی پیازدار، طعمی قوی مانند شیرین بیان دارد که ذائقه ی شما را راضی میکند. بعلاوه رازیانه شامل خواص ضد میکروبی است که حتی ممکن است نفخ را کاهش دهد.

بادام درختی

بادام، یک ابر غذاست و دلیلش هم این است که این آجیل شامل پروتئین و چربی سالم است بنابراین شما پر انرژی و سیر خواهید بود و کمتر هوس خوردن میان وعده می کنید. اگر سالادتان را در خانه آماده می کنید، بادام ها را چند دقیقه در تابه برشته کنید تا عطر و طعمشان بیشتر شود. یک مشت بادام (حدود ۲۰عدد)حدود ۱۳۰کالری دارد

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.