تناسب اندام – معرفی خوراکی های چربی سوز

0
1464
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

 

 تناسب اندام

خوراکی های چربی سوز

 شکلات : قبل از این هم در مورد خواص شکلات خوشمزه و تاثیرات مثبت آن بر روی قلب و خون شنیده بودید ، بر اساس جدیدترین تحقیقات مشخص شده است که کاکائو دارای آنتی اکسیدانی به نام epicatechins است که موجب میشود رگ ها و مویرگ ها در قلب تقویت و ترمیم شوند.

- Advertisement -
Loading...

همچنین این ماده میتواند از میزان ذخیره سازی چربی در بدن انسان بکاهد ، شما میتوانید روزانه مقداری شکلات تلخ با درصد شکر کم استفاده کنید.

پنیر : بر اساس تحقیقات انجام گرفته افرادی که روزی 2 بار از پنیر استفاده می کنند چربی بیشتری میسوزانند ، لبنیات دارای کلسیم فراوانی است که برای استخوان سازی بسیار مهم و حیاتی میباشد.

افرادی که کلسیم کافی دریافت نمیکنند چربی بیشتری ذخیره میکنند ، اگر مشکل در مصرف لبنیات دارید میتوانید با دستور دکتر تغذیه قرص کلسیم مصرف کنید.

روغن نارگیل : روغن نارگیل اغلب برای حالت دادن به موی سر بکار می رود اما در اصل روغن نارگیل  شامل خاصیت چربی سوزی است و همچنین مصرف روغن نارگیل باعث کاهش کلسترول بد خون میشود.

اجیل و خشکبار : انواع خشکبار مانند بادام ، گردو ، فندق ، پسته و … دارای اسیدهای چرب امگا3 هستند که برای حفظ سلامت قلب انسان بسیار مفید است ؛ در عین حال این خوراکی ها با فعال کردن سیستم متابولیسم بدن انسان باعث می شوند که روند چربی سوزی در بدن انسان سریع تر شود.

خشکبار دارای مقدار زیادی فیبر هستند که موجب میشود انسان کمتر احساس گرسنگی کرده و کمتر غذا مصرف کند.

نکته مهم : اگرچه این خوراکی ها خاصیت چربی سوزی دارند اما این به معنی استفاده بیش از اندازه انها نمیباشد ، شما میتوانید با توجه به کالری هر ماده غذایی ان را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.