این سه سبزی پرخاصیت چاق کننده اند

0
2616
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

به عقیده ی پژوهشگران آمریکایی نخودفرنگی، سیب زمینی و ذرت در بین تمام سبزیجات تأثیر بیشتری روی افزایش وزن دارند.

  این سه سبزی پرخاصیت چاق کننده اند

خوردن سبزیجات برای سلامتی مفید است و بسیار توصیه میشود اما اگر دغدغه ی تناسب اندام داشته باشید باید بدانید که برخی از این سبزیجات باعث چاقی می شوند. اما اگر چنین نگرانی ندارید و برعکس به دنبال چند کیلوگرم وزن بیشتر هستید می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

نتایج پژوهشی که در PLOS Medicine به چاپ رسید نشان میدهد که برخی سبزیجات باعث چاقی می شوند. در نتیجه اگر دنبال لاغری هستید حواستان را بیشتر جمع کنید.

به عقیده ی پژوهشگران آمریکایی نخودفرنگی، سیب زمینی و ذرت در بین تمام سبزیجات تأثیر بیشتری روی افزایش وزن دارند.

در بین سبزیجات لاغر کننده نیز تأکید روی بروکلی و کلم بروکسل گذاشته شد

این پژوهشگران اطلاعات غذایی بیش از 130 هزار آمریکایی اعم از مرد و زن و همچنین تغییرات وزن آن ها در هر 4 سال و به مدت 24 سال بررسی کردند.

پژوهشگران سؤالاتی در اختیار داوطلب ها قرار دارند. آن ها به سؤالاتی در خصوص مصرف 131 ماده ی غذایی شامل میوه ها و سبزیجات و همچنین مصرف دخانیات، ورزش، زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون و غیره پاسخ داند.

برنج قهوه ای و نان کامل به جای سیب زمینی
پژوهشگران با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدند که نخودفرنگی، سیب زمینی و ذرت بیشترین تأثیر را در افزایش وزن به جا می گذارند.

آن ها دریافتند که میوه هایی مانند آلو خشک، سیب، گلابی، توت فرنگی، کشمش و انگور نیز جزو میوه های لاغرکننده هستند

در بین سبزیجات لاغر کننده نیز تأکید روی بروکلی و کلم بروکسل گذاشته شد.

به عقیده ی این پژوهشگران برنج قهوه ای و نان تهیه شده از آرد سبوس دار جایگزین های مناسبی برای سیب زمینی که سرشار از نشاسته و دارای میزان کمی آب است می باشند.

پژوهشگران Harvard School of Public Health نیز عنوان کردند برخلاف باورهای رایج، گل کلم، آلو و میرتیل یا سیاه گیله کمک چندانی به لاغری نمی کنند. بنابراین شما می توانید به واسطه ی این اطلاعات علمی محتویات بشقاب هایتان را برای چاق یا لاغر شدن تنظیم کنید.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.