چرا زنان زیبا با مردهای زشت ازدواج می کنند؟

0
778
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

چرا زنان زیبا  با مردهای زشت ازدواج می کنند؟
با وجود اینکه برخی معتقدند مردها به زیبایی اهمیت زیادی می دهند و اغلب همسری که از خودشان زیباتر است را انتخاب می کنند، پژوهش های تازه دلیل دیگری را برای این اتفاق مشخص کرده اند. پژوهشگران می گویند کسانی که خیلی زود و به عبارت دیگر در یک نگاه به هم دل می بندند و تصمیم شان برای ازدواج را می گیرند، از نظر ظاهری شباهت بیشتری به هم دارند و به یک اندازه با معیارهای زیبایی همخوانی دارند اما کسانی که پس از گذشت مدتی از زمانی که همدیگر را می شناخته اند؛ به هم دل می بندند، در بسیاری مواقع از این نظر با هم متفاوت هستند و به جای آن که به خاطر شباهت های ظاهری جذب هم شوند، ناخودآگاه چشم شان را روی ویژگی های ظاهری هم می بندند و به ویژگی های شخصیتی یکدیگر توجه می کنند.

  چرا زنان زیبا با مردهای زشت ازدواج می کنند

فقط هفت قاشق شکر!
دیابت، چاقی، فشار خون بالا و پوسیدگی دندان تنها بخشی از مشکلاتی هستند که با مصرف زیاد شکر سراغ تان می آیند. به نوشته دیلی میل پژوهشگران می گویند اگر می خواهید از ابتلا به چنین بیماری هایی پیشگیری کنید، نیازی به کنار گذاشتن شکر ندارید، بلکه باید بیشتر از هفت قاشق شکر در روز مصرف نکنید.
پشت فرمان چیزی نخورید؛ می میرید!
قوانین راهنمایی و رانندگی خوراکی خوردن پشت فرمان و در حال حرکت خودرو را ممنوع کرده اما به نوشته دیلی میل حتی اگر خودرو ی تان را هنوز روشن نکرده اید هم نباید چیزی پشت فرمان بخورید. تنها پرت شدن حواس شما نیست که باعث می شود جان تان را از دست دهید. به گفته پژوهشگران باکتری های کشنده ای که در گوشه گوشه خودروی شما جا خوش کرده اند، می توانند با وارد شدن به بدن، سلامت و جان تان را تهدید کنند.
پژوهشگران می گویند کشنده ترین باکتری ها روی فرمان اتومبیل و کمربند ایمنی خودرو جا خوش کرده اند و اگر حداکثر هر سه ماه یک بار همه گوشه های اتومبیل تان را با ضدعفونی کننده ها نشویید، نمی توانید از هجوم این باکتری ها به بدن تان جلوگیری کنید.
کار کار هورمون هاست
شاید متخصصان تغذیه هم نتوانند کمکی به لاغر شدن شما بکنند. دیلی میل نوشته است برخی از افراد چاق، به خاطر مشکلات هورمونی که دارند، نمی توانند اشتهای شان را کنترل کنند. به عقیده پژوهشگران هورمون های خاصی که در بدن این افراد ترشح می شوند، اشتهای شان را به شکل غیرقابل کنترلی بیشتر می کنند و میل شان به خوردن غذاهای چرب، شیرین و پرکالری را بالا می برند. پس اگر هیچ راهی به کاهش چربی های اضافه شما کمک نکرده، از دکتر تان بخواهید میزان ترشح هورمون های مختلف را در بدن تان کنترل کند.
در دهان تان گل بکارید
بوی بد دهان شما می تواند خیلی زود به تنهاترین فرد جمع تبدیل تان کند اما پژوهشگران می گویند این مشکل شایع که باعث شرمندگی مبتلایانش می شود را به سادگی می توان برطرف کرد. به نوشته دیلی میل، برای مطمئن شدن از اینکه بوی بد دهان، شما و اطرافیان تان را کلافه میکند یا نه، می توانید پشت قاشق را بلیسید و صبر کنید خشک شود.
اگر بعد از خشک شدن قاشق بوی بدی به مشام تان رسید، معنایش این است که شما با بدبویی نفس تان دیگران را آزار می دهید. گذشته از این پژوهشگران می گویند غذایی که می خورید هم می تواند باعث بد بو شدن دهان تان شود و به همین دلیل توصیه می کنند که برای رها شدن از این وضعیت توصیه های زیر را رعایت کنید.
کمتر گوشت بخورید
پژوهشگران می گویند جویدن آدامس یا برگ نعنا می تواند دهان تان را برای لحظاتی خوشبو کند اما نمی تواند علت اصلی آن را از بین ببرد. برای کمتر کردن بوی بد دهان تان باید با رژیم غذایی که پروتئین بالایی دارد، خداحافظی کنید تا به خاطر بیشتر شدن باکتری هایی که در دهان شما فرصت زندگی کردن پیدا می کنند، نفس تان بوی بد نگیرد.
هویج بخورید
گذشته از این، برای خلاص شدن از این مشکل باید کمتر سراغ خوراکی هایی مثل سیر، پیاز، غذاهای تند و قهوه بروید اما می توانید با جویدن هویج خام و سیب بزاق دهان تان را تحریک کنید و باعث شوید با بیشتر شدن ترشح، باکتری هایی که دهان شما را بد بو می کنند از بین بروند. غذاهای ترش هم از دیگر گزینه هایی هستند که برای تحریک بزاق می توانید سراغ شان بروید.
ادویه دوست شوید
ادویه هایی مانند (cinnamon) دارچین، هل، میخک، رازیانه و شوید هم بوی بد دهان را کم می کنند و اگر علت بد بو شدن دهان تان مشکلات معده شما نباشد، می توانید آن را از بین ببرند.
صبح ها بالا می آورید؟
تنها خانم های باردار نیستند که صبح های شان را با حالت تهوع و بدحالی شروع می کنند. پژوهشگران می گویند بدحالی سر صبح می تواند به دلایل مختلفی سراغ تان بیاید و تا زمانی که دلیل اصلی را برطرف نکنید، شما را رها نکند. به نوشته ساینس دیلی اگر شما اغلب صبح ها را با چنین حالی شروع می کنید اول باید به سلامت معده تان شک کنید. ریفلاکس معده یکی از بیماری هایی است که تهوع صبح گاهی را شدید تر میکند. اما اگر مطمئن شدید که حال معده تان خوب است، می توانید سراغ رواندکتر بروید. بررسی ها ثابت کرده اند که استرس می تواند حالت تهوع   ایجاد کرده و آن را تشدید کند.

از طرف دیگر، پژوهشگران معتقدند کسانی که به آپنه یا اختلال خواب دچار هستند هم بیشتر از دیگران با این ناراحتی های صبحگاهی سر و کله می زنند.
مکمل ویتامین D بخوریم یا نه؟
آمار کسانی که از کمبود ویتامین D رنج می برند، هر روز بالاتر می رود و بسیاری از افراد تصور می کنند به خاطر محروم بودن از نور خورشید و تغذیه نامناسب گرفتار کمبود ویتامین Dشده اند، می توانند با مصرف مکمل های دارویی آن را جبران کنند اما پژوهشگران می گویند شواهد کمی در مورد اینکه مکمل های ویتامین D از شکستگی استخوان پیشگیری میکند، وجود دارد
دیلی میل نوشته است که این مکمل ها تاثیر چندانی بر درمان پوکی استخوان یا پیشگیری از آن نمی گذارند و در مقابل می توانند مصرف کنندگان شان را به بیماری های کلیوی دچار کنند. به همین دلیل پژوهشگران تاکید می کنند که ویتامین D مورد نیاز بدن تان را با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و مصرف غذاهای مناسب تامین کنید تا کارتان به استفاده از این داروها نکشد.
روز ادامه پیدا کردن گرفتگی صدای تان می تواند زنگ خطری جدی باشد!
دکتر مهدی خواجوی، رئیس نخستین سمینار تومورهای سر و گردن می گوید اگر بیشتر از 7 تا 10 روز صدای تان گرفت با کمک یک متخصص احتمال دچار بودن تان به سرطان حنجره را بررسی کنید.
قرص های ضدبارداری کچل تان میکند؟
قرص های کنترل بارداری، می توانند رشد طبیعی مو را با عوارضی روبه رو کنند. دیلی میل از زبان متخصصان پوست و مو نوشته، در بعضی موارد، این داروها باعث کوچک شدن فولیکول های مو می شوند و همان بلایی که تستوسترون سر موی مردها می آورد را به جان موی خانم ها می اندازند. اولین نشانه تاثیر گذاشتن قرص های جلوگیری از بارداری روی موی مصرف کنندگان، ریزش مو و نازک شدن موی خانم هاست گرچه تغذیه خوب می تواند تا اندازه ای تاثیر این داروها بر موی مصرف کنندگان شان را کم کند، اما نمی تواند چنین تاثیری را تمام و کمال از بین ببرد.
بگو چه موسیقی ای دوست داری تا بگویم که هستی
برای اینکه شخصیت فرد مقابل تان را بدون سال ها در کنار او بودن بشناسید، راه های فراوانی پیش روی تان است؛ یکی از این راه ها باخبر شدن از سلیقه موسیقایی اوست. گروهی از پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که سلیقه موسیقایی انسان ها حقایقی درمورد ذهنیت و شخصیت آنها فاش میکند. بی بی سی هلث نوشته، افرادی که به موسیقی آرام و غم انگیز گوش می دهند با افراد دیگر زودتر ارتباط عاطفی برقرار می کنند یا می توانند احساسات و عواطف آنها را پیش بینی کنند. درحالی که هواداران موسیقی تند و پرسروصدایی مثل هوی متال و پانک بیشتر به تحلیل سیستم های موجود در جهان علاقه دارند.
هرچه پیرتر شود بیشتر گیر میدهد
فکر نکنید اگر به خواستگار متعصب تان پاسخ مثبت دهید، به مرور زمان می توانید او را رام کنید. پژوهشگران می گویند، اگر با او ازدواج کنید، با هر سالی که از عمرش می گذرد تعصباتش هم بیشتر میشود به نوشته بی بی سی هلث، اگر تعصبی در یک فرد وجود داشته باشد، این تعصب با افزایش سن شدت می گیرد. به باور پژوهشگران، تغییراتی که با گذشت زمان در مغز افراد روی میدهد باعث کاهش توانایی آنها در جلوگیری از افکار و رفتارهای تعصب آمیز میشود
پژوهشگران می گویند با گذر از دوره کودکی و نوجوانی، لوب های قدامی یا بخش های جلوی مغز آخرین قسمت از مغز است که تکامل می یابد و همچنین اولین بخشی است که با افزایش سن، فرتوت و گرفتار «کاهیدگی» میشود این تغییر البته به معنی کاهش هوشمندی نیست اما باعث ضعف در قسمت هایی از مغز می شود که وظیفه آنها بازدارندگی از افکار و رفتارهای «نامربوط» و «نامناسب» است

باردارید؟به جای دو نفر غذا نخورید!
اگر تجربه بارداری را داشته باشید یا کسی را که این 9 ماه را سپری میکند در اطراف تان دیده باشید، حتما این جمله به گوش تان آشناست: «بخور؛ شما دیگه دو نفرید!»بسیاری از زنانی که باردار می شوند تصور می کنند برای بهتر وزن گرفتن نوزادشان چاره ای جز زیاد غذا خوردن ندارند اما دیلی میل نوشته است که به باور پژوهشگران، پرخوری در دوران بارداری مانع وزن گیری نوزاد می شود و مشکلات گوارشی ناشی از پرخوری زنان باردار، به فرزندشان و وزن گیری او آسیب می زند. این مادران نه تنها خودشان را در معرض چاقی و مشکلات ناشی از آن قرار می دهند و زایمان شان را سخت می کنند، بلکه به فرزندی که در شکم دارند هم با این پرخوری ها آسیب می زنند.
خنده درمان معده درد
می گویند خنده بر هزار درد بی درمان دواست و یکی از این دردها، معده درد است به نوشته دیلی میل، وقتی در معرض افسردگی و فشارهای روانی قرار می گیرید، باکتری ها به روده شما حمله می کنند و معده تان هم بیمار می شود و خطر افسرده شدن تان بالا می رود. پژوهشگران تایید می کنند که استرس های شدید می تواند به ساخت شیمیایی معده شما آسیب بزند و همان استرس ها هم می تواند معده را به خانه امنی برای باکتری ها تبدیل کند.
به دوست تان زنگ بزنید
پژوهشگران می گویند مکالمه تلفنی گاهی می تواند به اندازه جلسه های روان درمانی در کاهش افسردگی موثر باشد. پس اگر برای درمان افسردگی تان نتیجه دلخواه تان را نگرفته اید، هر روز چند دقیقه با یکی از دوستان تان تلفنی گپ بزنید.
هورمون ها را بررسی کنید
اگر وضعیت هورمون ها در بدن تان متعادل نباشد، احتمال افسرده شدن تان بالا می رود. پژوهشگران می گویند مردهایی که تستوسترون بدن شان از حد نرمال پایین تر است، بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.
خواب به چشم تان نمی آید؟
پژوهشگران راه های جالب و عجیبی را برای کسانی که خواب به چشم شان نمی آید، پیشنهاد کرده اند. آنها می گویند اگر هرچه صبر می کنید خواب تان نمی برد، در ذهن تان مقدمات وارد شدن به یک جلسه را بچینید و طوری که قرار است به یک جلسه واقعی وارد شوید، مراحل و مقدماتش را یکی یکی طی کنید. از نظر آنها این راه از شمردن گوسفند ها برای خواب کردن شما بسیار موثرتر است

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.