برای جلوگیری از خشکی پوست در پاییز آب را فراموش نکنید

0
197
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

برای جلوگیری از خشکی پوست در پاییز آب را فراموش نکنید

 پاییز فصل خزان پوست است و باعث خشکی پوست تان میشود برای جلوگیری از خشکی پوست تان در فصل پاییز نکته های زیر را بدانید.

برای مراقبت از پوست در پاییز فلفل را حذف کنید

  اگر می خواهید پوستی شاداب طی فصل پاییز و حتی بعد از آن در زمستان داشته باشید، توصیه های زیر را جدی بگیرید.

1 ـ تا می توانید امگا 3 به بدنتان برسانید. یک رژیم غذایی سرشار از این ماده که در مواد غذایی همچون ماهی و انواع و اقسام آجیل وجود دارد می تواند به شما برای رساندن این چربی لازم کمک شایانی کند.

2 ـ پاییز و زمستان هم مثل بهار و تابستان آب بنوشید. کاهش آب بدن بر افزایش خشکی پوست اثرات زیانباری می گذارد. از این رو نوشیدن آب در فصل سرد را فراموش نکنید.

3 ـ بر عکس نوشیدن آب، مایعاتی همچون قهوه یا نوشابه های گازدار که در آنها از کافئین و کولا استفاده شده می تواند مضر باشد؛ زیرا این دو ماده استفاده شده خودشان در افزایش خشکی پوست اثرگذارند.

4 ـ اگر برای فرار از احساس سردی به حمام با آب داغ پناه می برید به خاطر داشته باشید که نباید زیاد این کار را انجام دهید. صابون و گرمای داخل حمام باعث از بین رفتن چربی های طبیعی مترشحه از منافذ پوست می شود و این روند به خشک شدن بیشتر پوست می انجامد.

5 ـ فلفل کمتری در این فصل به غذاهایتان بزنید. این ماده نیز سیستم آبرسانی به پوست را مختل میکند و سوز و سرما می تواند راحت تر پوست تان را دچار خشکی کند.

6 ـ در پاییز هم مثل تابستان از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. می توانید به جای این کرم ها از مواد طبیعی تری هم استفاده کنید: شب ها قبل از خواب با چند قطره روغن زیتون پوست پشت دست خود را مالش دهید.

7 ـ تولید کلاژن برای حفظ پوست را به غذاهایتان بسپارید. ویتامین های گروه A,B,C و E می توانند با تولید کلاژن از پوست محافظت کنند. در فصل پاییز برای آن که پوستتان کمتر دچار عوارض و آسیب فصلی شود سراغ خوردن غذاهایی بروید که این ویتامین ها را در خود داشته باشند.

8 ـ درست است که در پاییز از شدت تابش آفتاب و اشعه مضر خورشید کاسته می شود، اما این اشعه ها هر قدر هم کم، همچنان برای پوست مضرند. به همین دلیل توصیه می کنیم در فصل پاییز هم از ضدآفتاب هنگام بیرون رفتن، به خصوص در مواقع ظهر غافل نشوید.

9 ـ بخور دادن به پوست می تواند راه حل کمابیش مناسبی برای جلوگیری از خشکی، پوسته پوسته شدن و آبرسانی به سلول ها باشد. یک حوله یا پارچه روی سرتان بیندازید و چند دقیقه صورت تان را بخور دهید

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.