سرماخوردگی پاییزی را به سرعت درمان کنید

0
2817
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

 

  سرماخوردگی پاییزی را به سرعت درمان کنید !!

 سرماخوردگی و زکام یکی از بیماریها پاییزی است که حالات ناخوشایندی در بدن ایجاد میکند. روش های درمانی گیاهی ای برای درمان سریع سرماخوردگی وجود دارد که می تواند به سرعت حالتان را خوب کند.

با درمان های گیاهی سرماخوردگی را به سرعت درمان کنید

  زکام و سرماخوردگی دغدغه هوای سرد و آلوده است،اما همیشه هم درمان آن تنها خوردن سوپ و غذاهای سبک نیست و گاهی با درمان های گیاهی می توان سریع تر از شر آن خلاص شد.

_ آویشن با خواص سرشاری که دارد برای عفونت های ریوی بسیار موثر است در طول سرماخوردگی پودر آویشن را در غذا، شیر، آب و چای بریزید و میل کنید.

_ می توانید چند قطره لیموترش را کف دستتان بریزید و از طریق بینی بالا بکشید. بعد با کمی روغن زیتون بودار بینی تان را چرب کنید. این کار برای درمان زکام بسیار موثر است

_ یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل یا دو قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده تازه را درون آب جوش بریزید و به مدت پنج دقیقه آن را با حرارت ملایم دم کرده و سپس آن را با عسل شیرین کرده و میل کنید.

_ دو تکه سیر را در قسمت لپ، بین دندان های آسیا و گونه بگذارید و حدود 10 دقیقه نگه دارید. با این کار زکام طی کمتر از یک روز خوب میشود

_ دو ورقه نازک پیاز را با دقت در دستمال کاغذی یا گاز استریل بگذارید و درون سوراخ های بینی تان قرار دهید. حدود پنج دقیقه با دهان بسته نفس های عمیق بکشید. در این حالت نه تنها زکام پیشرفت نمیکند، بلکه به زودی رفع میشود

_ شیر را بجوشانید و یک یا دو عدد سیر را له کرده یا به قطعات ریز خرد کنید و درون شیر بریزید. کم کم طی روز از این مایع بنوشید. این کار برای رفع سرماخوردگی فوق العاده موثر است

_ شیر را بجوشانید و یک عدد تخم مرغ را کاملا هم زده و درون شیر بریزید. سپس یک قاشق مرباخوری عسل و کمی سیاهدانه به آن اضافه کنید و کم کم بنوشید.

_ کدوحلوایی را به صورت بخارپز همراه با کمی عسل و (cinnamon) دارچین میل کنید.

_ کمی شیرین بیان را در آب جوش بریزید و با عسل مخلوط کرده و بنوشید. البته توجه داشته باشید که ممکن است در بعضی افراد استفاده از شیرین بیان باعث ایجاد عوارض جلدی شود و حساسیت ایجاد کند، پس در مصرف آن دقت کنید.

_ 20 گرم برگ های خشک بارهنگ را در نیم لیتر آب به مدت 3 دقیقه بجوشانید و 15 دقیقه کنار بگذارید تا دم بکشد و بعد آن را صاف کرده و روزی سه فنجان میل کنید. این جوشانده برای گلودرد بسیار مفید است

_ 50 گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب سرد بریزید و بجوشانید و بعد با عسل شیرین کرده و روزی سه تا پنج فنجان میل کنید. این جوشانده درمان گریپ، تب، برونشیت و سیاه سرفه است اگر جوشانده را با عسل شیرین کرده و روزی 3 بار آن را غرغره کنید برای درمان آنژین و گلودرد بسیار موثر است

_ گشنیز، کتیرا و گل بنفشه را کوبیده تا خوب نرم شود و هر بار یک قاشق مرباخوری از آن را میل کنید.

_ مقدار مساوی از گیاهان اسطوخودوس، پونه، نعنا و آویشن را در ظرفی ریخته و 2 لیوان آب به آنها اضافه کنید و بجوشانید. آن را صاف کنید و طی روز چند بار از این جوشانده استفاده کنید.

_ متداول ترین شیوه مصرف شلغم به صورت پخته با نمک، شکر یا استفاده از آن در آش یا سوپ های ساده مخصوص سرماخوردگی است

_ پیازی را در برگ کلم بپیچید و در میان خاکستر گرم با حرارتی ملایم بپزید، سپس آن را له کرده و در جوشانده شیرین بیان حل کنید و بخورید.

_ سوپی دارای آب مرغ، جو، چند حبه سیر له شده، هویج رنده شده، چند قطعه کرفس و کلم پخته شده را تهیه کنید و بعد از پایان پخت به آن گوجه فرنگی و جعفری اضافه کرده و همراه با آب لیموی تازه میل کنید. این سوپ مجموعه ای از ویتامین ها را به بدن می رساند و آن را تقویت میکند.

_ دم کرده برگ و گل ختمی به مقدار 30 گرم در یک لیتر آب برای درمان زکام بسیار مفید است

_ 20 گرم پونه کوهی و یک قاشق غذاخوری سیاهدانه را با هم به مدت نیم ساعت بجوشانید و عصاره آن را با عسل مخلوط و یک لیوان صبح بعد از صبحانه و یک لیوان قبل از خواب میل کنید.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.