چند نکته درباره فشارخون دیابتی ها

0
580
Loading...
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

چند نکته درباره فشارخون دیابتی ها

یک فوق تخصص کلیه با اشاره به اینکه فشار خون افراد دیابتی را نمی توان در یک نوبت به صورت دقیق تشخیص داد، اظهار کرد: از بیمار باید در خصوص ساعت خواب و استراحتش جویا شد؛ چرا که این ساعت ها نقش موثری را در تغییرات فشار خون دارند.
دکتر محمدتقی نجفی گفت: در ۱۵ سال اخیر دستگاه ها و امکاناتی که جهت اندازه گیری فشار خون طراحی شده اند، پیشرفت خوبی داشته اند.
وی تصریح کرد: فشارخون انسان ها متغیر است و به همین دلیل فشارخون را باید در چند بعد متفاوت بررسی کرد. مانیتورینگ فشارخون طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت می تواند مقدار زیادی از تغییرهای بدن را مورد ارزیابی قرار دهد.
این فوق تخصص کلیه با تاکید بر اینکه مصرف سیگار و استشمام دود آن می تواند موجب تغییر میزان فشارخون انسان شود، یادآورشد: از طریق اندازه گیری فشارخون انسان به صورت سنجش ۲۴ ساعته، می توان میزان میانگین فشارخون فرد را اندازه گیری کرد.
وی در خصوص اقداماتی که در طول این سنجش باید صورت گیرد تصریح کرد: از بیمار باید در خصوص ساعت خواب و استراحتش جویا شد؛ چرا که این ساعت ها نقش موثری را در تغییرات فشارخون دارند.
نجفی اظهار کرد: دکتر باید از بررسی میزان فشارخون بیمار اطلاعاتی در خصوص میزان میانگین فشارخون وی در طول روز و شب تهیه کند تا بتواند به نتیجه درست در تشخیص برسد.
این فوق تخصص کلیه در پایان گفت: افت فشارخون فرد در ساعت های مختلف شبانه روز و اختلاف بین فشارخون وی در طول روز و شب از نکته های مهمی است که باید پس از اندازه گیری فشارخون ۲۴ ساعته بررسی شود. میزان فشارخون افراد دیابتی را نمی توان با یک بار اندازه گیری، به صورت دقیق تشخیص داد
Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.