خانه Health با خواص شگفت انگیز خوراکی های نارنجی رنگ پاییزی آشنا شوید Orange...

با خواص شگفت انگیز خوراکی های نارنجی رنگ پاییزی آشنا شوید Orange foods

783
 photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

اگر بخواهیم رنگی را به عنوان نماد پائیز انتخاب کنیم، به طور حتم آن رنگ نارنجیست. از خشخش برگهای نارنجی زیر پای عابرین تا طعم سالم و شیرین سبزیجات نارنجی همانند کدو حلوایی، سیب زمینی، کدو تنبل و سیب زمینی شیرین. نارنجی رنگ خرمن و درو و رنگ به رخ کشیدن نعمت عظیم سلامتی می باشد.

راز سلامت مواد غذایی نارنجی رنگ در چیست؟

- Advertisement -

رنگ نارنجی سبزیجات از ترکیبات آنتی اکسیدانی کارتنوئید که بتاکاروتن نامیده می شود، ناشی میگردد. این ترکیبات شهرت خود را مدیون خاصیت افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن در برابر رادیکال های آزاد هستند از آن جهت که سلول های بدن ما را در برابر صدمات ناشی از آن رادیکال ها محافظت می نمایند. این سبزیجات نارنجی، قوه بینایی را بهبود می بخشند، به حفظ سلامت سیستم تولید مثل کمک می کنند و خاصیت ضد سرطانی از خود نشان می دهند. پس تعجبی ندارد که سبزیجات نارنجی رنگ در برنامه غذایی چینی هایی که صد سال عمر می کنند به وفور یافت می شود! و از جمله امتیازات این سبزیجات طعم شیرین و لذیذ آنها و در اکثر موارد کالری بسیار کم آنهاست

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین و توازن شاخص قند خون

سیب زمینی شیرین بعلاوه صدها ماده غذایی نارنجی رنگ دیگر، میزان قند خون را در حالت تعادل نگه می دارند که همین امر موجب کنترل واکنش های بدن به غذایی که می خوریم، خواهد شد. اگر بدن فردی به انسولین مقاومت نشان دهد، در واقع بدنش به هر چیزی که می خورد واکنش منفی نشان داده، انسولینی فراتر از آنچه بدنش نیاز دارد در کبد تولید میکند و همین امر خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش داده، منجر به فرسودگی بدن و پیری زودرس شده، زمینه سرطان و دیگر بیماری ها را فراهم می سازد. مصرف سیب زمینی شیرین این فرایند را کند میکند.

پس در عوض پوره سیب زمینی سفید، دنبال پوره سیب زمینی شیرین بگردید! و به جای چیپس های سیب زمینی معمول، چیپس های ترد سیب زمینی شیرین را امتحان کنید.

کدو تنبل و خاصیت آنتی اکسیدانی

کدو تنبل را در سوپ بریزید، به عنوان غذای جانبی در کنار غذای محبوبتان سرو کنید و اگر آن را دارویی شیرین تلقی کنید و بدانید که چنان سرشار از مواد مغذی است که به جنگ انواع بیماری ها می رود، طعم دلپذیر آن برایتان چند برابر میشود

کدو تنبل سرشار از پتاسیم، منبعی مفید از آهن، روی و فیبر است گوشتِ نارنجی کم رنگ آن مملو از بتاکاروتن می باشد که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، برای قوه بینایی مفید بوده، مانع از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شده و حتی خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد کدو تنبل برای کاهش وزن عالیست زیرا به صورتی غیرقابل باور کم کالری اما سرشار از فیبر است با این پیشنهاد ساده یک غذای خارق العاده خلق کنید: کدوتنبل را تنوری کرده و سپس روی آن مغز کدو برشته بپاشید و میل کنید.

کدو تنبل و کدو حلوایی

کدوحلوایی و افزایش بتاکاروتن در بدن

نزدیک ترین خویشاوند کدوتنبل همین کدو حلواییست که شامل طعمی شیرین و سرشار از ویتامین A،B وC است در زمستان با خوردن کدو می توان بدن را از بتاکاروتن بی نیاز کرد. بتاکاروتن خاصیت آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی بسیار نیرومندی دارد و گفته می شود که مانع از اکسیدشدن کلسترول در رگ ها میگردد؛ به عبارت دیگر، بتاکاروتن مانع از ایجاد پلاک می شود، در صورت تجمع پلاک ها جریان خون محدود شده و منجر به بیماری های قلبی عروقی میگردد. بهترین روشِ پخت کدوحلوایی: از وسط به دو نیم تقسیم کنید گوشت آن را خارج کرده، در فر بگذارید تا خوراکی لذیذی داشته باشید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید