تخم هندوانه بخورید

0
490
Loading...
 graphicstock.com
graphicstock.com

به گفته کارشناسان تغذیه، تخم هندوانه دارای مقادیر زیادی مواد مغذی است که برای سلامت بدن مفید هستند

، نوشیدن یک لیوان آب هندوانه یا خوردن هندوانه نه تنها موجب پرشدن معده می شود بلکه مواد مغذی از بین رفته را نیز احیاء میکند. اما نباید از خواص تخم هندوانه هم غافل شد چرا که مملو از خواص مغذی است

تخم هندوانه به کاهش فشار خون کمک میکند. تخم های هندوانه منبع غنی سیترالین، اسیدآمینه غیرضروری، هستند که شامل خاصیت ضدفشار خون است این اسیدآمینه نه تنها موجب کاهش فشارخون شاهرگی می شود بلکه موجب افزایش آزادشدن اکسیدنیتریک هم می شود و بدین ترتیب به کنترل فشار خون کمک میکند.

این تخم های هندوانه شامل تاثیر حفاظتی از قلب و تاثیر ضداکسایشی هم هستند و به همین خاطر ریسک بیماری قلبی را کاهش می دهند. از اینرو به افرادی که در معرض بیماری قلبی-عروقی قرار دارند توصیه می شود مصرف تخم هندوانه را در رژیم غذایی شان قرار دهند.

تخم های هندوانه دارای اسیدهای چرب مونواشباع نشده، اسیدهای چرب پلی اشباع نشده و اسیدهای چرب اُمگا-۳ هستند این چربی ها نه تنها به کاهش سطح کلسترول LDL کمک می کنند بلکه در تحت کنترل نگه داشتن کلسترول هم نقش دارند.

از دیگر خواص تخم هندوانه، کمک به درمان عفونت باکتریایی است تخم هندوانه دارای مواد شیمیایی گیاهی است که به عنوان عامل احتمالی ضدمیکروبی عمل میکند و از اینرو به مقابله با عفونت های باکتریای کمک میکند.

همچنین تخم هندوانه شامل ترکیبات ضداکسایشی و ضدالتهابی است که به درمان التهاب مجاری ادراری کمک میکند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.