میوه و چاقی ، کدام میوه چاق کننده و کدام میوه لاغر کننده است؟

0
4039
Loading...
 graphicstock.com
graphicstock.com

قند موجود در میوه فروکتوز است قندی که مصرف بیش از اندازه آن تناسب اندام را مختل میکند.حالا می خواهیم بدانیم که میوه و چاقی با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.

میوه و چاقی ، اگر میوه بخورم چاق می شوم؟

قند میوه فروکتوز است تحقیقات نشان میدهد مصرف بیش از اندازه فروکتوز می تواند سبب مشکلاتی برای سلامتی مانند چاقی مفرط شود.

 قند فروکتوز یا قند میوه و چاقی

شیرین ترین قندی است که در میوه ها، آبمیوه ها و عسل پیدا میشود فرمول مولکولی آن مانند به گلوکز می باشد ولی ساختار متفاوتی دارند. هر دو این قندها برای سوخت و ساز بدن انسان بسیار اهمیت دارند سوخت و ساز هر دو نوع قند در کبد متفاوت است گلوکز اضافی از بدن دفع می شود اما فروکتوز اضافی به صورت چربی در بدن ذخیره میشود افراد زیادی به صورت ارثی دچار مقاومت به فروکتوز هستند

میوه های شامل فروکتوز پایین مانند:

میوه و چاقی چه ارتباطی با هم دارند؟

زردآلو، شلیل و نارنگی است

 مصرف موادغذایی با فروکتوز بالا، تلاش شما برای کاهش وزن را با شکست مواجه میکند زیرا سوخت و ساز فروکتوز در بدن متفاوت است پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که سطح بالای فروکتوز می تواند با چاقی ارتباط داشته باشد مصرف موادغذایی که میزان فروکتوز پایین تر و فیبر بالاتری دارند می تواند به کاهش وزن کمک کند.

مواد غذایی شامل فروکتوز بالا مانند:

سیب و سس سیب، سودا، انگور، عسل، گلابی، هندوانه، خرما، انبه و آب میوه ها مثل آب سیب و آب انگور می باشند.

 نوشیدنی های انرژی زا به علت افزودن شیره ذرت یک قند فراوری شده شامل 55 درصد فروکتوز می باشند و میزان بالایی فروکتوز دارند.

میوه و چاقی ، کدام میوه چاق کننده و کدام میوه لاغر کنده است؟

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.