نوشیدن چای سبز به 25 دلیل توصیه می شود

0
4410
Loading...

 

این روزها چای سبز به طور فزاینده ای دارد در سرتاسر جهان رایج میشودبه این علت که بی اندازه برای سلامتی مفید است نوشیدن چای سبز برای سلامتی فوق العاده است

 graphicstock.com
graphicstock.com

اگر در طول روز سه الی چهار فنجان چای سبز نمی نویشید، قطعاً نسبت به سلامت خود کم توجهی می کنید. در اینجا 25 دلیل که چرا نوشیدن چای سبز را هم اکنون باید شروع کنید ذکر می کنیم.

1 چای سبز و سرطان

چای سبز خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد آنتی اکسیدان موجود در چای سبز صد مرتبه از ویتامین سی و بیست و چهار مرتبه از ویتامین ایی موثرتر است این آنتی اکسیدان به بدن کمک میکند که از سلولها در مقابل آسیب های مربوط به سرطان حفاظت کند.

2 بیماری قلبی و چای سبز

چای سبز با کاهش سطح کلسترول از بیماری قلبی پیشگیری میکند. حتی پس از حمله قلبی چای سبز از مرگ سلول های قلبی جلوگیری کرده و سرعت ترمیم سلول های قلبی را افزایش میدهد

3 چای سبز و مبارزه با پیری

چای سبز دارای آنتی اکسیدان به اسم پلی فنول است که با رادیکال های آزاد مبارزه میکند. این آنتی اکسیدان با پیری مبارزه کرده و طول عمر را افزایش میدهد

4 چای سبز و کاهش وزن

چای سبز به کاهش وزن کمک میکند. چای سبز چربی سوز است و متابولیسم بدن را به صورت طبیعی افزایش میدهد چای سبز کمک میکند در طول روز 70 کالری بسوزانید.

5 چای سبز و پوست

آنتی اکسیدان موجود در چای سبز از پوست در برابر تاثیرات مضر رادیکال های آزاد حفاطت میکند، که موجب چین خوردگی و پیری پوست می شوند. چای سبز همچنین علیه سرطان پوست مبارزه میکند.

6 چای سبز و آرتروز

چای سبز از ابتلا به روماتیسم مفصلی پیشگیری میکند. چای سبز از غضروف ها بوسیله متوقف کردن آنزیمی که غضروف ها را تخریب میکند از آنها حفاظت میکند.

7 چای سبز و استخوان ها

فلورایدی زیادی که در چای سبز موجود است بسیار مهم است فلوراید استخوان ها را مستحکم نگه می دارد اگر هر روز چای سبز بنوشید، تراکم استخوان خود را حفظ خواهید کرد.

8 چای سبز و کلسترول

چای سبز سطح کلسترول را کاهش میدهدهمچنین با کاهش سطح کلسترول بد، نسبت کلسترول خوب را افزایش میدهد

9 چای سبز و چاقی

چای سبز با جلوگیری از تبدیل شدن گلوکز به چربی در سلول ها از چاقی پیشگیری میکند. اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشید، مرتب ورزش کنید و چاس سبز بنوشید، بعید است دچار چاقی شوید.

10 چای سبز و دیابت

چای سبز متابولیسم چربی و قند را افزایش داده، از افزایش سریع سطح قند خون جلوگیری کرده و نرخ متابولیسم را تنظیم میکند.

11 چای سبز و آلزایمر

چای سبز به افزایش حافظه کمک میکند. و با وجود اینکه کمکی به درمان آلزایمر نمیکند، فرایند کاهش استیل کولین در مغز را که موجب آلزایمر می شود کندتر میکند.

12 چای سبز و پارکینسون

چای سبز ازآسیب به سلول های مغزی که موجب پارکینسون می شود جلوگیری میکند. همچنین نوشیدن چای سبز از پیشرفت پارکینسون نیز پیشگیری میکند.

13 چای سبز و بیماری کبد

چای سبز از نارسایی پیوند کبد جلوگیری میکند. تحقیقات نشان میدهد که چای سبز رادیکال های آزاد مخرب کبد چرب را از بین می برد.

14 چای سبز و فشار خون بالا

چای سبز از فشار خون بالا جلوگیری میکند. نوشیدن چای سبز فشار خون را با کنترل آنژیوتانسین (که موجب فشار خون بالا می شود) پایین نگه می دارد

15 چای سبز و مسمومیت غذایی

کاچین که در چای سبز یافت می شود باکتری عامل مسمومیت غذایی را از بین می برد. همچنین سمومی را که این باکتری ایجاد میکند را دفع میکند.

16 چای سبز و قند خون

قند خون با افزایش سن بالا می رود، اما پلی فینول و پلی ساکاریدهای موجود در چای سبز سطح قند خون را پایین نگه می دارد

17 چای سبز و سیستم ایمنی بدن

پلی فینول ها و فلاونوئیدهای موجود در چای سبز سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند. سلامت خود را با مبارزی علیه بیماری ها تقویت کنید.

18 چای سبز و آنفولانزا و سرماخوردگی

چای سبز از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری میکند. ویتامین سی موجود در چای سبز به درمان سرماخوردگی معمولی و آنفولانزا کمک میکند.

19 چای سبز و آسم

تئوفیلین موجود در چای سبز عضلاتی را که از نایژه حمایت میکند را آرامش می بخشد، تنگی نفس را کاهش میدهد

20 چای سبز و عفونت گوش

چای سبز به درمان عفونت گوش کمک میکند. یک گوش پاک کن را به چای سبز آغشته کرده و گوش خود را با آن تمیز کنید.

21 چای سبز و تبخال

چای سبز در درمان تبخال موثر است چای سبز را در محل تبخال کمپرس کنید.

22 چای سبز و پوسیدگی دندان

چای سبز باکتری ها و ویروسهای که موجب بیماری ها دندان می شوند را از بین می برد. همچنین رشد باکتری هایی که موجب بوی بد دهان می شود را کند میکند.

23 چای سبز و استرس

ال- تئین که نوعی آمینو اسید موجود در چای سبز است به کاهش اضطراب کمک میکند.

24 چای سبز و آلرژی ها

ایی جی سی جی موجود در چای سبز آلرژی ها را کاهش میدهد بنابراین اگر آلرژی دارید، واقعاً نوشیدن چای را جدی بگیرید.

25 چای سبز و ایدز

دانشمندان ژاپنی ماده ای کشف کرده اند که ای جی سی جی موجود در چای سبز از مهار سلول های ایمنی بدن توسط اچ آی وی جلوگیری می کنند. این یعنی که چای سبز از رشد ویروس ایدز جلوگیری میکند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.