برای کاهش اضطراب و دلشوره انگور بخورید !

0
462
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

برای کاهش اضطراب انگور بخورید !

پژوهشگران با آزمایش بر روی موش‌ها دریافتند مصرف انگور در کاهش اضطراب ، فشار خون ناشی از عصبانیت و مشکلات روان شناختی موثر است

 پژوهشگران دانشگاه هوستون اظهار داشتند: آنتی اکسیدان‌های موجود در انگور در رفتار، یادگیری، عملکرد حافظه و فشار خون نقش مهمی را ایفا می کنند.

بنابراین گزارش، اضطراب، نگرانی، مشکلات روان شناختی و فشار خون اختلالاتی پیچیده و متمایز می باشند، با این وجود عوامل یکسانی در این مشکلات دخالت دارند. بعنوان مثال، از بین 40 میلیون آمریکایی که به اضطراب مبتلا هستند، یک چهارم آنان از فشار خون نیز رنج می برند.

اضطراب یکی از عواملی است که در یادگیری نقش دارد ولی تا کنون علتی برای این رابطه یافت نشده است

پژوهشگران با کمک موش های آزمایشگاهی نقش استرس و رابطه آن با مشکلات روان شناختی و فشار خون ناشی از عصبانیت را مورد بررسی قرار دادند. پژوهشگران در این تحقیق دریافتند میزان استرس در موش هایی که به مدت دو هفته از انگور تغذیه می کردند کاهش و سطح یادگیری و حافظه آنها افزایش یافته است و همچنین در موش هایی که انگور در برنامه غذایی آنان وجود نداشت، افزایش فشار خون دیده شد.

دکتر ثمینه سلیم در این خصوص اظهار داشت: این تحقیق نقش مهم انگور را در سلامتی افراد نشان میدهد

وی همچنین افزود: انگور به دلیل اینکه از آنتی اکسیدان غنی می باشد خواص بیشماری داشته و باعث کاهش استرس و نگرانی در افراد میشود
Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.