از گذاشتن مسواک کنار دستشویی خودداری کنید!

0
1951
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

درواقع مسواک جزو وسایلی است که رعایت بهداشت آن بسیاری ضروری می باشد و اگر اصول بهداشتی رعایت نشود می تواند باعث بروز میکروب و متقابلا بدون اینکه فرد متوجه آن بشود دچار بیماری بشود.

معمولا مسواک در کنار سرویس بهداشتی نگهداری می شود و اغلب افراد فکر می کنند که بهترین جای نگهداری آن هم همان جا است اما این باور اشتباه است به دلیل اینکه،

جرم‌ها و باکتری‌های موجود در سرویس بهداشتی و حمام به علت وجود رطوبت در این مکان‌ها بیشتر در فضا وجود دارند و سریع‌تر منتقل می‌شوند.

همچنین زمانی که مسواک می‌زنید، مسواکتان خیس و مرطوب میشود و به همین دلیل به لانه بسیار امن و مناسبی برای رشد باکتری‌ها تبدیل میشود.

برهمین اساس سازمان جهانی بهداشت دهان و دندان توصیه کرده است  که مسواک‌ها را در سرویس بهداشتی نگهداری نکنید و پس ازمصرف آن‌ها را به حالت ایستاده و دور از مسواک‌ها و اجسام دیگر نگه دارید.

علاوه بر این توصیه می شود بهتر است بعد از هر بار استفاده از مسواک آن را به خوبی با آب بشویید و خشک کنید و از سرپوس‌های تمیز و محافظ برای مسواک‌های خود استفاده کنید.

بر طبق مطالعات انجام شده قرار دادن مسواک در سرویس بهداشتی و بی‌توجهی به بهداشت آن می‌تواند سبب ابتلا به بیماری اسهال، استفراغ و برخی مشکلات عفونی در بدن شود.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.