“هندزفری ” ، کم شنوایی و دیگر عوارض آن

0
512
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

“هندزفری ” ، کم شنوایی و دیگر عوارض آن

گوش به مرور زمان بر اثر استفاده از هندزفری به شنیدن صداها از فاصله نزدیک عادت کرده و حساسیت آن به صداهای معمولی و پایین کم می شود .

***

دکتر مریم اعتمادی ، متخصص گوش، حلق و بینی ، در گفتگویی در خصوص استفاده طولانی مدت از هندزفری اظهار داشت :

گوش به مرور زمان بر اثر استفاده از هندزفری به شنیدن صداها از فاصله نزدیک عادت کرده و حساسیت آن به صداهای معمولی و پایین کم میشود
وی ادامه داد : این تاثیر مخرب هندزفری در صورتی است که از هندزفری با صدای معمولی استفاده شود و چنانچه با هندزفری آهنگ ها را با صدای بلند گوش کرد، در آن صورت این اصوات بر عصب شنوایی تاثیر می گذارند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم دکتری کرمانشاه تصریح کرد : همچنین هندزفری ها می توانند باکتری هایی را وارد گوش کنند و نباید از هندزفری های که داخل گوش می رود یا هندزفری دیگران استفاده کرد.
بر همین اساس توصیه می شود افراد به هیچ عنوان از هندزفری استفاده نکنند و اگر مجبور به استفاده از آن هستند از هندزفری هایی که روی گوش و نه در داخل گوش قرار می گیرند، استفاده کنند.
اعتمادی گفت : همچنین افراد باید در صورت استفاده از هندزفری آهنگ یا هر فایل صوتی دیگر را با صدای آهسته و به مدت کوتاهی گوش دهند . گوش دادن هندزفری با صدای بلند در طولانی مدت کم شنوایی می آورد.
Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.