ارتباط بین مصرف ترشیجات و کاهش اضطراب

0
460
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

میزان اضطراب افرادی که معمولا دچار اضطراب ناشی از حضور در جمع می‌شوند ،‌ با مصرف ترشیجاتی که دارای پروبیوتیک هستند، کم میشود.

***

پژوهشگران در ایالت ویرجینیای آمریکا تمامی غذاهای مصرفی افزون بر 700 دانشجو را برای یک ماه زیر نظر گرفتند و علاوه بر آن، میزان ورزش و تحرک روزانه و اندازه مصرف سبزی و میوه‌ در رژیم غذایی این دانشجویان را هم بررسی کردند.

نتایج تحقیق نشان ‌داد که دانشجویانی که غذاهای تخمیری (مثل ترشیجات) بیشتری در رژیم غذایی‌شان داشتند، از اضطراب، به‌ویژه اضطراب اجتماعی کمتری رنج می‌برند.

***

بر همین اساس ، رابطه معکوس بین مصرف ترشیجات و اضطراب به ‌ویژه در افرادی که از روان‌رنجوری (نوعی اختلال روانی که باعث ضعف در تصمیم‌گیری‌ میشود) رنج می‌بردند، بیشتر است

دکتر ماتیو هیلیمایر، یکی از پژوهشگران این آزمایش می‌گوید که احتمالا پروبیوتیک‌های موجود در ترشیجات، محیط احشای داخلی‌ را تغییر می‌دهند، به‌طوری که از میزان اضطراب افراد کم می‌کند.

این تحقیق که نتایج آن در مجله علمی سایکتری ریسرچ منتشر شد، نشان میدهد که میزان اضطراب افرادی که معمولا دچار اضطراب ناشی از حضور در جمع می‌شوند،‌ با مصرف ترشیجاتی که دارای پروبیوتیک هستند، کم میشود.

میزان تحقیقاتی که تاثیر باکتری‌ها(موجود در غذاها) بر مغز و همینطور خلق و خوی افراد را ثابت می‌کنند، رو به افزایش است

همچنین ، در تحقیقی که در دانشگاه مک مستر کانادا انجام شد، پژوهشگران دریافتند که یک پروبیوتیک خاص به نام Bifidobacterium longum در عادی کردن رفتار بیماران مبتلا به اضطراب موثر است در این تحقیق نشان داده شد که چطور التهاب داخلی بدن می‌تواند بر سیستم عصبی اثر بگذارد و باعث به‌وجود آمدن اضطراب در فرد شود.

و همینطور در تحقیق دیگری نیز که در کشور فرانسه انجام شد، در ضمن تایید یافته‌های پژوهشگران کانادایی و آمریکایی در زمینه تاثیر غذاها بر خلق و خوی افراد، مشخص شد که یک پروبیوتیک دیگر به نام Lactobacillus helveticus از میزان فشارهای روانی، استرس، خشم و افسردگی کم می‌کند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.