گرد پیری بر چهره مهدی مهدوی کیا + عکس

0
443
Loading...

mohammad-panjali-mehdi-mahdavikia-7313 نام مهدی مهدوی‌كیا در فوتبال ایران یادآور خاطرات زیادی است او در زمانی كه فوتبال بازی می‌كرد یكی از محجوب‌ترین فوتبالیست‌های دوران خود بود و به واسطه سال‌ها حضور در فوتبال اروپا، محبوبیت زیادی هم بین اهالی فوتبال ایران داشت. مهدوی‌كیا دو بار در فصل‌های ۲۰۰۳-۲۰۰۲ و ۲۰۰۴-۲۰۰۳ از سوی هواداران هامبورگ به عنوان بهترین بازیکن این تیم انتخاب شد و یک بار هم از سوی نشریه کیکر عنوان بهترین بال راست بوندسلیگا را به دست آورد.

اما شاید به یاد ماندنی ترین صحنه فوتبالی مهدوی كیا گلی باشد كه در جام جهانی 98 به آمریكا زد و نامش را برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران ثبت كرد. مهدوی‌كیا پس از بازی با کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در حالی که ایران بازی را یک بر یک مساوی کرد و از صعود به جام جهانی باز ماند از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد. او چند سال بعد هم از فوتبال باشگاهی خداحافظی كرد اما مسیری متفاوت نسبت به هم دوره های خود برگزید.

مهدی در حالی كه می‌توانست مربیگری در فوتبال باشگاهی آن هم در سطح لیگ برتر ایران را انتخاب كند، به فوتبال پایه كوچ كرد تا با خدمت كردن به نونهالان و نوجوانانی كه استعداد درخشش در فوتبال را دارند، دین خود را به فوتبال ایران ادا كند. او به جای حضور در تیم‌های لیگ برتری و گرفتن پول‌های چند صد میلیون تومانی، ابتدا به كنار علی دوستی مربی قدیمی فوتبال رفت تا در تیم‌های ملی پایه در كنار او باشد و پس از آن هم آكادمی كیا را تاسیس كرد تا خودش استعدادهای فوتبالی را كشف و به فوتبال ایران معرفی كند.

صفحه اینستاگرام آكادمی كیا عكسی از مهدی  مهدوی کیا منتشر كرده كه نشان میدهد گرد پیری روی صورت این چهره دوست داشتنی فوتبال ایران نشسته است صورت مهدی نشان میدهد كه او دیگر آن فوتبالیست قبراق مستطیل سبز نیست و حالا دیگر فقط به درد مربیگری می‌كند. او هم می‌رود كنار چهره‌های دیگر فوتبال ایران كه هر وقت عكس آن‌ها دیده میشود، طرفدارانشان یادی می‌كنند از دوران اوج آن ستاره و می‌گویند كاش الان هم یكی مثل او در تیم ملی داشتیم.

mahdavikia-va-hamsar

عکس مهدی مهدوی کیا و همسرش

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.