می گوییم هندوانه، بخوانید سرتا پا خاصیت

0
1728
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

هندوانه با بیش از 90 درصد آب، میوه ای فوق العاده برای روزهای گرم تابستان است تهیه اسموتی از این میوه یا افزودن آن به سالاد و یا مصرف آن به صورت میوه، وجودتان را خنک کرده و عطش این روزها را برطرف می سازد.

در این مطلب کوتاه گوشه ای از خواص هندوانه را با هم مرور می کنیم. لطفاً ما را همراهی کنید.
هندوانه سرشار از آب
هندوانه از 92 درصد آب تشکیل شده است و میوه ای برای پیشگیری از عطش و تأمین آب بدن محسوب میشود گوشت این میوه باعث خنک شدن و تمیزی بدن از شر سموم میشود هندوانه قند و کالری خیلی بالایی ندارد و شما می توانید بدون نگرانی از برهم خوردن تناسب  اندامتان از این میوه به اندازه  ی متعادل میل کنید.
هندوانه منبع سدیم و پتاسیم
از دست دادن زیاد سدیم و پتاسیم به دلیل تعریق باعث بروز حالت تهوع، دهیدراته شدن بدن، کرامپ های عضلانی یا سرگیجه میشود هندوانه سرشار از این دو ماده معدنی است و کمبود آن ها را جبران میکند. بنابراین علائم و خطرات ذکر شده را به حداقل می رساند.
هندوانه سرشار از ویتامین ها
هندوانه منبع ویتامین C بوده و برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثر عمل میکند. این ویتامین برای سلامتی دندان ها و لثه ها لازم است و از بروز آسیب های سلولی پیشگیری میکند. هندوانه همچنین سرشار از ویتامین B6 است که در سوخت و ساز بدن شرکت کرده و به ساخت بافت ها کمک میکند. در نهایت اینکه ویتامین A موجود در این میوه برای تقویت چشم ها بسیار موثر است
هندوانه محرک میل جنسی
تا به امروز هندوانه به عنوان شناخته تر شده ترین منبع سیترولین است پژوهشگران آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که این اسیدآمینه به انبساط رگ های خونی کمک میکند. بنابراین مصرف زیاد و منظم این میوه در بهبود عملکرد جنسی تأثیر زیادی دارد
هندوانه دیورتیک طبیعی

هندوانه میوه ای دیورتیک (ادرارآور) است و به مقابله به احتباس آب کمک میکند. مصرف این میوه یک ملین قوی محسوب می شود و به تنظیم فلور روده کمک میکند.
هندوانه برای پوستی سالم تر

لیکوپن، یک آنتی اکسیدان قوی است که در هندوانه وجود دارد و به بهبود قدرت سلول های پوست در محافظت از مضرات اشعه های ماورای بنفش کمک میکند. این آنتی اکسیدان خطر آفتاب سوختگی پوست را کاهش میدهد و پوست را به صورت عمقی آبرسانی میکند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.