چگونه یکماهه بدون ورزش لاغر شویم؟

7625
graphicstock.com
graphicstock.com

در این مطلب ما به شما خواهیم گفت چگونه بدون نیاز به ورزش کردن بدون دردسر و نگرانی در مدت یکماه به کاهش وزن دلخواه خود برسید و لاغر شوید

شما میتوانید با داشتن برنامه منظم و رعایت نکات مهم رژیم لاغری در مدت یکماه به کاهش وزن دلخواه خودتان برسید 

متاسفانه روند زندگی امروزی طوری می باشد که کمتر کسی میتواند وقت کافی برای ورزش کردن به خود اختصاص دهد. این موضوع ار آن جهت اهمیت دارد که فعالیت های فیزیکی و ورزش حداقل دو الی سه بار در هفته برای حفظ سلامتی بدن لازم و ضروری است مخصوصا برای لاغر شدن.

شاید بارها در مقالات مختلف به لزوم انجام فعالیت ورزشی به منظور کاهش وزن و انجام صحیح رژیم لاغری اشاره شده باشد اما در این مقاله به روشهای مختلف کاهش وزن در یکماه بدون فعالیت ورزشی اشاره میشود. در این برنامه رژیم لاغری نیازی به رژیم سخت و دشوار نمی باشد و فقط با تغییرات جزئی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود میتوانید به کاهش وزن دست یابید.

نوشیدنی های گازدار

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی خوردن نوشیدنی های گازدار و شیرین می باشد. بنابراین لازم است خوردن این نوع نوشیدنی ها از قبیل نوشابه، دلستر و نوشیدنی های شیرین را متوقف نمایید.

- Advertisement -

نوشیدن آب کافی در روز

یکی از عوامل بسیار مهم در برنامه رژیم لاغری میزان مصرف آب روزانه می باشد. متاسفانهه بسیاری از افراد فقط به هنگام تشنگی آب مینوشند. نوشیدن حداقب ۸ لیوان آب در طی روز برای کاهش وزن و رژیم لاغری توصیه میشود. خوردن آب کافی به خصوص نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی باعث ایجاد احساس سیری شده و غذای کمتری خورده خواهد شد.

خوردن میوه و سبزیجات در وعده غذایی

سعی کنید میوه و سبزی را در وعده های غذایی خود بگنجانید. خوردن این خوراکیها باعث پرشدن معده شده و احساس سیری به انسان دست میدهد. البته انتخاب نوع میوه در رژیم لاغری بسیار مهم می باشد و بهتر است میوه های با شاخص قندی کمتر انتخاب کنید.

پرهیز از خوردن بستنی و شیرینی

یکی از عوامل اصلی ابتلا به چاقی و اضافه وزن خوردن مواد خوراکی چاق کننده می باشد. بستنی و شیرینی دو نمونه از چاق کننده ترین خوراکیها می باشد. اگر عادت به خوردن این نوع خوراکیها دارید و می خواهید وزن کم کنید باید دور آنها را خط کشیده و سراغ آنها نروید.

پرهیز از خوراکی های مضر در رژیم لاغری

خوردن چیپس، پفک، اسنک، سیب زمینی سرخ کرده و خوراکیهایی از این قبیل در رژیم لاغری ممنوع می باشد. این نوع خوراکیها علاوه بر داشتن مضرات زیاد در رژیم لاغری شامل تاثیرات بسیار مضری بر سلامت انسان می باشد.

خوردن میوه به جای آب میوه

سعی کنید میوه را جایگزین آب میوه کنید. بسیاری از آب میوه ها شامل عصاره غیر طبیعی می باشند و نمیتواند جایگزین مناسبی به جای میوه باشد.

سس سالاد

سس سالاد یکی از عوامل اصلی در چاقی و اضافه وزن می باشد. برای داشتن رژیم لاغری صحیح باید این افزودنی مضر را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

شکر و کافئین

شکر و کافئین نیز به مانند سس در رژیم لاغری بسیار مضر می باشد. سعی کنید مصرف شکر و کافئین روزانه خود را بسیار محدود کنید.

خوراکیهای چرب

سعی کنید مواد خوراکی پر چرب را از وعده غذای خود حذف و یا با سایر خوراکیها جایگزین کنید. به جای خوردن لبنیات پر چرب از لبنیات کم چرب استفاده کنید.

1 نظر

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here