جادوی تنفس عمیق برای کاهش وزن

0
2249
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

عاطفه نامداری : اگر به دنبال یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش وزن هستید، ما پیشنهاد ویژه‌ای برای شما دارد: درست تنفس کنید،‌ تا لاغر شوید!

افزایش سوخت‌و‌ساز بدن ارتباط مستقیمی با کاهش وزن دارد؛ پس در کمال تعجب باید به شما بگویم که به جای فکر کردن به رژیم‌های سفت و سخت، می‌توانید با درست نفس کشیدن،‌ چربی‌هایتان را بسوزانید و وزن کم کنید. نتیجه بررسی پژوهشگران نشان داده‌است که اگر در هر روز تنها ۱۵ دقیقه کمی عمیق‌تر نفس بکشید،‌ کاهش وزن مطلوبی خواهید داشت.

چربی،‌ ترکیبی از اکسیژن، کربن و هیدروژن را در خود جای داده‌است و زمانی که اکسیژن تازه راه خود را به مولکول‌های چربی باز کند، می‌تواند آن را تجزیه به دی‌اکسید‌کربن و آب تجزیه کند. در ادامه این فرآیند، خون دی‌اکسید‌کربن را فیلتر کرده و از راه ریه‌ها آن را بیرون می‌فرستد. اکسیژن خون هم با کاهش فشار خون، سوخت‌و‌ساز بدن را افزایش میدهد.

چگونه درست نفس بکشیم؟

همه هوای موجود در ریه‌های‌تان را تخلیه کنید. (بازدم)
هوای تازه را به آرامی از طریق بینی استنشاق کنید. (دم)
تا پنج بشمارید و هوا را در ریه‌های‌تان حفظ کنید.
حالا به آرامی هوای موجود در ریه‌ها را تخلیه کنید. (بازدم)
برای انجام این تمرین بدن شما باید در وضعیت مناسبی قرار گرفته باشد. نباید حالت خمیده داشته باشید. ستون فقرات شما، هنگام انجام این تمرین باید کاملا صاف باشد. البته لازم نیست که حتما این تمرین را در حالت ایستاده انجام دهید بلکه زمانی که به درسی نشسته یا دراز کشیده‌اید،‌هم می‌توانید تنفس عمیق اگاهانه را اننجام دهید.

بهتر است این تمرین را ۱۰ بار در روز به طور پیوسته انجام دهید، البته اگر این تمرین را شب‌ها انجام دهید، در درمان استرس و اضطراب پیش از خواب نیز تاثیرگذار است

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.