۱۰ فایده پیاز برای سلامتی

0
1596
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

همه ما روزانه پیاز مصرف می کنیم. اما شاید توجه چندانی به خواص آن نداشته باشیم. امروز در خصوص فواید مثال زدنی آن صحبت می کنیم تا با آگاهی به سمت این ماده غذایی مفید بروید.
مقابله با تشکیل لخته های خونی خطرناک
بر اساس نتایج پژوهشی که در Journal of Clinical Investigation به چاپ رسیده، یکی از ترکیبات پیاز و سیب به نام روتین مانع از تشکیل لخته های خونی میشود روتین مانع از تجمع پلاکت ها و همچنین مانع از تشکیل فیبرین در عروق می شود که هر دو در تشکیل لخته نقش دارند.
پیاز دشمن سرطان
پژوهشگران دانشگاه کرنل با مقایسه اثرات پیازچه روی رشد سلول ها و رادیکال های آزاد متوجه شدند که این سبزی در مقایسه با 10 نوع دیگر پیاز تأثیر آنتی اکسیدانی بیشتری دارد و در مقابله با سلول های سرطانی کبد موثر است بنابراین توصیه می شود از مصرف پیازچه غافل نشوید.
پیاز سرشار از اسیدفولیک
اسیدفولیک برای عملکرد مغز و سلامت روحی لازم است نصف لیوان پیاز سبز 9 درصد نیاز روزانه به این ویتامین را تأمین میکند.
پیاز دوست استخوان ها
نتایج پژوهش های پژوهشگران دانشگاه کارولینای جنوبی نشان میدهد تراکم استخوانی خانم هایی که روزانه یک بار پیاز مصرف می کنند 5 درصد بیشتر از خانم هایی است که میزان مصرفشان یکبار در ماه است خطر بروز شکستگی ران در خانم های مصرف کنند پیاز 20 درصد کمتر است
پیاز برای کاهش علائم پیش از قاعدگی
به عقیده پژوهشگران آمریکایی خانم هایی که تغذیه آن ها سرشار از منگنز است کمتر از مشکلات خلق و خوی و دل دردهای ناشی از قاعدگی رنج می برند.
پیاز برای کاهش فشار خون بالا
پیاز همانند سیب و توت ها منبع خوب کرستین است که خواص آنتی اکسیدانی دارد نتایج پژوهشی که در دانشگاه یوتاه انجام شده نشان میدهد کرستین باعث کاهش فشار خون بالا میشود این ترکیب از جداره عروق محافظت میکند. در نتیجه خطر بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش میدهد
پیاز کم کالری
پیاز بسیار کم کالری است هر یک عدد پیاز متوسط 44 کالری دارد
پیاز منبع فیبرها
پیاز همچنین منبع خوب فیبرها است یک عدد پیاز متوسط 1.9 گرم فیبر وارد بدن میکند.پیاز منبع ویتامین C
هر 100 گرم پیاز حدود 12 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تأمین میکند. باید بدانید که هر یک عدد پیاز متوسط تأمین کننده حدود 13 درصد نیاز روزانه ما به این ویتامین محسوب میشود
پیاز منبع سلنیوم
پیاز منبع خوب سلنیوم است این ماده خواص ضدسرطانی قوی دارد البته پژوهشگران بر این عقیده هستند که برای تائید این خاصیت پیاز نیاز به بررسی های بیشتری دارد اما در هر حال توصیه می شود از مصرف روزانه این ماده غذایی مفید غافل نباشید.
Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.