جلوگيري از معتاد شدن فرزندان همراه با چند توصيه مهم

0
1257
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

جلوگيري از معتاد شدن فرزندان همراه با چند توصيه مهم

هيچ پدر و مادري شکست و ناراحتي فرزندش را نمي‌خواهد و با توجه به اين‌که اعتياد يکي از راه‌هايي است که قطعا مانع سعادت و خوشبختي فرزندان مي‌شود، از نظر والدين بسيار آزاردهنده است و حتي فکرش والدين را نگران مي‌کند.اما بهتر است بدانيد اگر مي‌خواهيد فرزندتان جذب مواد مخدر نشود بايد موارد زير را رعايت کنيد:

شنونده خوبي باشيد:

بايد به گونه‌اي رفتار کنيد که فرزندتان بتواند در مورد احساساتش يا طرح مسائل و مشکلاتش با شما براحتي گفتگو کند.

در دسترس باشيد:

فرزندتان بايد بداند و احساس کند که در مورد هر مساله‌اي که نياز به اطلاعات و تبادل نظر داشت، مي‌تواند روي شما حساب کند. نه اين‌که اينقدر دير به او وقت بدهيد که او گزينه‌اي جايگزين را انتخاب کند.

الگو باشيد:

توجه داشته باشيد نحوه مصرف يا عدم مصرف و نگرش شما در مورد سيگار، مواد مخدر يا الکل تاثير قابل ملاحظه‌اي بر فرزندتان دارد و اين رفتار و نگرش نبايد با کلامتان تناقض داشته باشد.

اطلاعات و ديد خود را گسترش دهيد:

مطالعه کنيد. تلويزيون ببينيد و از اخبار و اطلاعات روز عقب نمانيد تا فرزندتان بتواند درباره واقعيت‌هاي روز با شما به تبادل‌نظر بپردازد.

مفيد باشيد:

والدين خوب بايد بتوانند راه‌هاي مناسب و سالمي‌ را براي مواجهه با استرس و مشکلات به فرزندان ياد بدهند. راه‌هايي مانند پرداختن به فعاليت ورزشي مورد علاقه يا شيوه‌هاي آرام‌سازي فکر و مديريت خشم تا احساس کنند که هنگام مشکل مي‌توانند روي کمک شما حساب کنند نه اين‌که با اضطراب خود شرايط را وخيم‌تر کنيد.

صادق و روراست باشيد:

بگذاريد فرزندتان بداند لازم نيست براي جلب توجه و موافقت ديگران کاري اشتباه کند. اگر کاري خوب نيست پس نبايد آن را انجام داد چه ديگران خوششان بيايد و چه بدشان بيايد.

بزرگ‌ترين طرفدار و حامي ‌فرزندتان باشيد:

فرزندان در هر سني که باشند، نيازمند عشق بي‌قيد و شرط و حمايت شما هستند، تا بتوانند بر مسائل خود غلبه کنند. پس به آنها نشان دهيد بزرگ‌ترين حامي‌ و طرفدارشان هستيد و آنها هر چه باشند، تمام عشق و توجه شما را براي موفقيت خواهند داشت. اين موضوع، انرژي و انگيزه آنها را مضاعف مي‌کند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.