مواد غذایی مفید برای آب رسانی بدن و پوست

0
908
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com

غذاهایی که به آب رسانی بدن کمک می کنند؛

مصرف به موقع و کافی مواد غذایی آب دار میتواند نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز بدن را داشته باشد و سلامت کلی شما را ارتقا دهد.

 آب رسانی هنگام دوچرخه سواری بسیار مهم است اما باید بدانید که حتی پس از دوچرخه سواری هم باید به بدن آب رسانی کرد. متاسفانه کمتر کسی به این مسئله توجه نشان میدهد خیلی ها در طول روز به اندازه کافی آب مصرف نمی کنند. اگر مدام به بدن آب رسانی کنید دیگر نباید نگران دهیدراته شدن بدن هنگام ورزش و تمرین باشید.

اگر از جمله کسانی هستید که زیاد آب نمی خورید می توانید به غذاهای آبدار اکتفا کنید. به علاوه مواد معدنی موجود در این غذاها می توانند جایگزین الکترولیت هایی شوند که در اثر تعریق از دست می دهید، انرژی می دهند و از التهابات جلوگیری می کنند.

طالبی

طالبی بیشتر از ۹۰% آب دارد و نوعی غذای ترمیم کننده به حساب می آید که می تواند جایگزین ذخایر گلیکوژن در بدن شود.

انواع توت ها

توت ها بیشتر از ۹۲% آب دارندو منبع آنتوسیانین هستند این ماده که به توت ها رنگ داده است التهابات پس از تمرین را از بین می برد و درد را کم میکند.

سوپ

سوپ هایی که از آب گوشت و انواع سبزیجات درست می شوند سرشار از سدیم بوده و مواد معدنی به بدن می رساند که ترکیبات الکترولیت را تکمیل می کنند.

حبوبات

حبوباتی مثل برنج و بلغور جو هنگام پخت آب زیادی جذب می کنند و بدن ما نیز هنگام هضم آن این آب را به خود جذب میکند. فیبر بلغور جو کلسترول را به خود جذب میکند.

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای با ۹۲% آب یکی از پرآب ترین سبزیجات است همچنین سرشار از ویتامین C و A است

کاهو

کاهوی سالادی ۹۶% آب است اما انواع دیگر کاهوها بیشتر مغذی هستند تا آبدار.

خیار

خیار به اندازه کاهو آبدار است و پوست آن شامل ماده ای به نام سیلیکا می باشد که به قابلیت ارتجاعی پوست، ناخن ها و مفاصل کمک میکند.

کرفس

کرفس با ۹۵% آب، کالری کم و فیبر بالایی دارد

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.