پنج 5 اثر رابطه‌ی جنسی بر سلامت بدن زوجین که تا به امروز نمیدانستید

13982
graphicstock.com

اثبات شده است که عشق، هم‌زمان با برقراری پیوند میان دو انسان، استرس را از بین می‌برد. تفریحات و سرگرمی‌های زناشویی، احساس امنیت را در شما بالا می‌برد و حتی به‌عنوان یک تمرین ورزشی نیز برای بدن شما عمل می‌کند.

علاوه بر احساس لذت، مزایای سلامتی بسیار زیادی در مورد رابطه‌ی جنسی وجود دارد که جوان ماندن و افزایش طول عمر یکی از همین مزیت‌ها است در ادامه به بیان 9 مزیت شگفت‌انگیزی برقراری رابطه‌ی جنسی می‌پردازیم.

1- سوزاندن کالری در بدن

برقراری رابطه‌ی جنسی نوعی تمرین ورزشی فوق‌العاده به‌شمار می‌رود و باعث سوزاندن کالری‌های اضافی در بدن میشود. مطالعات نشان میدهد که رابطه‌ی جنسی منظم به اندازه‌ی وزنه زدن در باشگاه مفید است هم‌چنین، این فعالیت شامل حرکات ماهیچه‌ای در نواحی لگن، پا، دست و شکم است که برابر با یک تمرین ورزشی کامل بدنی است

- Advertisement -

به‌طور میانگین در هر رابطه‌ی جنسی حدود 150 کالری سوزانده میشود که برابر با یک جلسه‌ی ساده‌ی یوگا یا پیاده‌روی است این تمرین بسیار خوشایند هم هست و کالری‌ها را می‌سوزاند به‌خصوص اگر با تنوع‌های حرکتی همراه باشد. در واقع، برقراری رابطه‌ی جنسی راه خوبی برای کاهش وزن است

2- جوان ماندن

شکی وجود ندارد که زندگی زناشویی و رمانتیک فعال می‌تواند زوج‌ها را خوش‌حال نگه دارد و طول عمر بیشتری به آن‌ها بدهد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که برقراری رابطه‌ی جنسی به‌طور منظم باعث آزاد شدن اندورفین در بدن میشود و تولید ویتامین دی در پوست را افزایش میدهد که باعث ایجاد احساس جوانی میشود و فرد به لحاظ ظاهری نیز جوان‌تر به نظر می‌رسد.

3- بهبود باروری

برقراری رابطه جنسی به‌طور منظم باعث تنظیم دوره‌های قاعدگی میشود که همین امر باروری را آسان‌تر می‌کند. رسیدن به ارگاسم یکی از عوامل یاری‌دهنده در امر باروری به‌شمار می‌رود. بهتر است کسانی‌که قصد مادر شدن دارند بدانند که با توجه به گزارش‌ها و تحقیقات، برقراری رابطه‌ی جنسی بهتر، شانس باردار شدن را افزایش میدهد.

4- مبارزه با بیماری‌ها

برقراری رابطه‌ی جنسی به مبارزه با بسیاری از بیماری‌ها در مردان و زنان کمک فراوانی می‌کند. بهتر است بدانید که برقراری رابطه‌ی جنسی خطر ابتلا به سرطان، بیماری‌های قلبی و حتی سرماخوردگی معمولی را کاهش میدهد.

5- زیباتر شدن

برقراری رابطه‌ی جنسی، زنان را زیباتر می‌کند. طی انجام این فعالیت، هورمون استروژن به میزان قابل توجهی در بدن زن تولید میشود. این هورمون باعث میشود که پوست زنان لطیف‌تر و موی آن‌ها براق‌تر شود. عرقی که در هنگام رابطه‌ی جنسی از پوست خارج میشود باعث تمیز شدن و براق شدن پوست میشود. هم‌چنین، رابطه‌ی جنسی میزان فرومون را در بدن زنان افزایش میدهد که زیبایی و جذابیت را بیشتر می‌کند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که یک رابطه‌ی جنسی مثبت و سالم، سلامت و احوال عمومی را در افراد بهبود می‌بخشد. زوج‌هایی که مشکلات خاصی با هم ندارند معمولا به لحاظ سلامتی هم با مسئله‌ی جدی (مانند سرطان یا نارسایی قلبی) مواجه نمی‌شوند و به‌طور میانگین عمر بیشتری دارند. بدن افراد در هنگام برقراری رابطه‌ی جنسی با مجموعه‌ای غنی از هورمون‌ها مواجه میشود که تأثیر آن تا مدتی در بدن باقی می‌ماند. هورمون اصلی، اکسی‌توسین است که به هورمون عشق نیز معروف است این هورمون خاص برای برقراری ارتباط با همسر بسیار ضروری است و هنگام در آغوش گرفتن و برقراری رابطه آزاد میشود.

1 نظر

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید