“سوشی” و انگل هایی که با خوردن دارو از بین نمی روند

0
1861
Loading...
graphicstock.com

“سوشی” و انگل هایی که با خوردن دارو از بین نمی روند

دردهای شدید در معده، استفراغ، انسداد روده و یا شوک آلرژیک از دیگر پیامدهای خوردن ماهی خام می باشند. این بیماری انگلی در ژاپن رکورد زده و سالانه در حدود ۲۵۰۰ نفر به دلیل عوارض خوردن ماهی خام موجود در سوشی به مطب دکتران مراجعه می کنند.

  گروهی از دکتران پرتغالی در مقاله ای که در مجله ی دکتری بریتانیا به چاپ رسانده اند، در رابطه با خوردن سوشی هشدار می دهند.

این مقاله پس از آن منتشر شد که گروهی از دکتران با مرد بیماری در بیمارستان لیسبون پرتغال مواجه شدند که در حدود یک هفته از دردهای شدید در شکم، حالت تهوع، استفراغ و تب رنج می برد. آنها با استفاده از دوربین های دکتری و آندوسکوپی متوجه وجود “لاروهای سفید” بر روی دیواره های معده ی بیمار شدند.

نام این لاروهای کوچک Anisakis است که عبارت است از کرم های انگلی ریزی هستند که برخی از انواع ماهی های خام را در برمی گیرند. وقتی این ماهی خام از سوی انسان خورده شود، انگل ها به دیواره های معده و دستگاه گوارشی او می چسبند و منجر به بیماری انگلی “آنیساکیس” میشوند. این بیماری انگلی در ژاپن متداول است و باعث پرخوری مرضی هم میشود.
دردهای شدید در معده، استفراغ، انسداد روده و یا شوک آلرژیک از دیگر پیامدهای خوردن ماهی خام می باشند. این بیماری انگلی در ژاپن رکورد زده و سالانه در حدود ۲۵۰۰ نفر به دلیل عوارض خوردن ماهی خام موجود در سوشی به مطب دکتران مراجعه می کنند. البته چنین بیماری را در میان مردم کشورهای اسکاندیناوی هم می توان دید زیرا آنها علاقه ی زیادی به خوردن جگر خام ماهی دارند.
در سالهای اخیر جنون خوردن سوشی در اروپا بالا گرفته و انتظار می رود که میانگین افراد مبتلا به بیماری انگلی یاد شده در اروپا رو به فزونی برود

دکتران پرتغالی یک پیشنهاد هم داده اند، آنها می گویند حالا که نمی توانید از خوردن سوشی دست بردارید، لا اقل گوشت خام ماهی را قبل از استفاده چند ساعت در حالت انجماد یخچال قرار دهید تا لاروها و انگل هایش از بین بروند.
نکته ی قابل توجه این است که این لاروها با خوردن هیچ دارویی از بین نمی روند تنها راه از بین بردن آنها برداشتن انگل ها با جراحی، یا آندوسکوپی است

منبع:تابناک با تو

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.