شکلات مفید برای قلب مردان

1080
graphicstock.com

شکلات مفید برای قلب مردان

پژوهشگران در دانشکده ی دکتری دانشگاه “هاروارد” به تازگی دریافته اند که شکلات خطر ابتلا به تپش قلب را کاهش میدهد تپش قلب مشکلی است که در آن فرد احساس میکند قلبش سریع، لرزان و یا کوبنده، می تپد.

  بسیاری از مردم در رابطه با شکلات نظر مثبتی ندارند و آن را دلیل بسیاری از بیماری ها بر می شمرند، اما پژوهش ها هربار بر روی این نگاه های منفی خط بطلان می کشند و آنها را نقض می کنند.

- Advertisement -

پژوهشگران در دانشکده ی دکتری دانشگاه “هاروارد” به تازگی دریافته اند که شکلات خطر ابتلا به تپش قلب را کاهش میدهد تپش قلب مشکلی است که در آن فرد احساس میکند قلبش سریع، لرزان و یا کوبنده می تپد.

این گروه دکتری ۵۵ هزار نفر از اهالی دانمارک را در طول ۱۳ سال مورد آزمایش و پژوهش خود قرار دادند.

این تعداد از مردم به دو گروه تقسیم شدند، گروهی که شکلات هایی با رنگ روشن و سرشار از شیر را می خوردند و گروه دیگر نیز با شکلات تلخ و تیره و مملوء از کاکائو مورد آزمایش قرار گرفتند.

دکتران دریافتند که شکلات اگر به طور منظم خورده شود عارضه ی تپش قلب را تا ۲۰ درصد کاهش خواهد داد.
در این میان پژوهش ها نشان میداد که مردان بهره ی بیشتری از فواید شکلات می برند. این پژوهش نشان داد که خوردن ۳۰ گرم شکلات کاکائویی یکبار در هفته ۲۱ درصد احتمال ابتلای زنان را به امراض قلبی کاهش میدهد، در حالیکه در حالت مشابه این نسبت در مردان به ۲۳ درصد افزایش می یابد. اگر این دفعات به دو تا شش بار در هفته افزایش یابد نتایج نیز بهتر خواهد بود.

 

پژوهشگران تأکید می کنند که شکلات آنتی اکسیدان و ضد التهاب است و از انواع سکته جلوگیری میکند، این موادر نیز متعاقبا نقش قابل توجهی در کاهش ابتلا به انواع عوارض قلبی را دارند.

منبع :تابناک با تو

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید