با خوراکی های خواب آور آشنا شوید

0
2747
Loading...
graphicstock.com

با خوراکی های خواب آور آشنا شوید

یکی از راه های درمان اختلال خواب، میل کردن غذاهای خاصی قبل از زمان خواب است که واقعاً می تواند به شما برای داشتن خوابی راحت و آرام کمک کند. خوردنی های خواب آور عبارتند از:

برگ‌های تازه ریحان، ترکیب‌های شبه‌کافور دارند و می‌توانند آرامش را به خواب شما هدیه دهند.

دکتر مسعود کیمیاگر،متخصص تغذیه : یکی از توصیه‌هایی که همواره به افراد مبتلا به کم‌خوابی یا اختلال خواب میشود،‌ این است که با مشورت با متخصص تغذیه، تغییراتی را در رژیم غذایی روزانه خود بدهند و کمی قبل از خوابیدن برخی خوراکی‌های آرامبخش و خواب‌آور مصرف کنند.

یکی از این خوراکی‌های آرامبخش و خواب‌آور، کاهو است که به‌دلیل داشتن ماده‌ای به‌نام لاکتوسین، می‌تواند کنار بشقاب شام شما جای بگیرد و خواب آرامی را برایتان رقم بزند. در میان سبزی‌های دیگر، می‌توانم به ریحان هم به‌عنوان نوعی خوراکی خواب‌آور اشاره کنم. برگ‌های تازه ریحان، ترکیب‌های شبه‌کافور دارند و می‌توانند آرامش را به خواب شما هدیه دهند.

از طرف دیگر، خانواده لبنیات مانند شیر، ماست یا دوغ هم می‌توانند جزو میان‌وعده‌های قبل از خواب شبانه باشند. ترکیب‌های موجود در این لبنیات،‌ با افزایش ترشح سروتونین در مغز حس آرامش را به شما القا می‌کنند. هرچند که بیشتر افراد گمان می‌کنند باید شیر پیش از خواب را به‌صورت گرم یا ولرم مصرف کرد، اما این مساله، کاملا به ذائقه چشایی و گوارشی خودتان بستگی دارد و افزایش ترشح سروتونین هم ربطی به سرد یا گرم بودن شیر ندارد

علاوه بر این، ترکیب‌های موجود در انگور و گیلاس هم می‌توانند باعث ایجاد آرامش در خواب شبانه شوند. از آنجا که تابستان، فصل برداشت این دو میوه بسیار مغذی و خوشمزه است، ‌افراد مبتلا به اختلال خواب می‌توانند در این فصل از انگور و گیلاس، حدود یک ساعت بعد از غذا و قبل از خواب استفاده کنند.

منبع:کنجکاو

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.