۳ راه ساده برای محافظت از خودتان در برابر تشعشع کامپیوتر و تلفن همراه

0
361
Loading...
graphicstock.com

۳ راه ساده برای محافظت از خودتان در برابر تشعشع کامپیوتر و تلفن همراه

با افزایش روزافزون کامپیوترها و تلفن‌های همراه در جامعه، بسیاری از افراد نگران اثرات منفی احتمالی تمام این تشعشات هستند. مردم همه روزه خود را در معرض تشعشع کامپیوترها و تلفن‌های همراه‌شان قرار می‌دهند.

باوجود آنکه هر یک از این وسایل به‌تنهایی تشعشع زیادی ندارند اما جمع شدن اثرات تمام آنها روی هم می‌تواند به مشکلات سلامتی بسیاری منجر شود. برای محدود کردن قرارگیری در معرض تشعشع کامپیوترها و تلفن‌های همراه، چند کار ساده و سریع وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

از آنها فاصله بگیرید.

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش قرارگیری در معرض تشعشع تلفن همراه و کامپیوتر، آن است که تاحد ممکن از آنها فاصله بگیرید. البته باید فاصله ی شما در حدی باشد که همچنان بتوانید از دستگاه‌هایتان استفاده کنید اما برای به حداقل رساندن خطر قرارگیری در معرض این تشعشعات باید فاصله‌تان را به بیشترین حد ممکن برسانید.

برای ایجاد یک فاصله‌ی مناسب بین خودتان و این تشعشات باید از یک هدست سیمی استفاده کنید یا در هنگام صحبت کردن با تلفن همراه‌تان آن را روی حالت بلندگو قرار دهید. همچنین هر زمان که ممکن است بجای تماس تلفنی از ارسال پیام کوتاه استفاده کنید.

برای کار با کامپیوتر، بهتر است تمام وسایل کارتان را روی میز قرار دهید و هرگز هنگام کار کردن لپ‌تاپ را روی پاهای‌تان نگذارید. به‌علاوه باید زمان‌های استراحت منظمی درنظر بگیرید و در این مواقع از تلفن همراه و کامپیوتر‌تان دور شوید. اگر هر چند ساعت یک بار فقط ۱۰ دقیقه از گوشی و لپ‌تاپ‌تان فاصله بگیرید، گام بزرگی در به حداقل رساندن خطر قرارگیری در معرض تشعشعات برداشته‌اید.

به دنبال آنتن کامل باشید.

تشعشع منتشرشده از تلفن‌های همراه در هنگامی که تلفن به‌دنبال پیدا کردن سیگنال است، به حداکثر می‌رسد. در نتیجه، به‌منظور کاهش قرارگیری در معرض تشعشعات، شما باید فقط در مناطقی که قوی‌ترین سیگنال ممکن را دارید، تماس تلفنی برقرار کنید – مگر آنکه یک تماس اورژانسی باشد. مزیت دیگر این کار، آن است که اگر تا زمان داشتن آنتن کامل برای برقراری تماس تلفنی صبر کنید، تماس باکیفیت‌تری خواهید داشت. هیچ کس مکالمه‌ای که دائما قصع و وصل می شود را دوست ندارد.

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که به طور کامل از کامپیوتر و تلفن‌های همراه محفوظ بمانید اما می‌توانید برای به حداقل رساندن خطر قرارگیری در معرض این تشعشعات، حداکثر تلاش‌تان را بکار ببرید. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از طریق آنها قرارگیری در معرض این تشعشعات را خنثی کنید.

برای این منظور باید یک رژیم غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ و فیتونوترینت داشته باشید. ثابت شده است که هر دوی این مواد، اثرات سمی تشعشعات کامپیوتر و تلفن همراه را کاهش می دهند.

واقعیت این است که تشعشع همه جا وجود دارد و شما قادر نخواهید بود به‌طور کامل از آن اجتناب کنید. در عوض باید برای به حداقل رساندن خطر قرارگیری در معرض این تشعشعات، هر کاری که می‌توانید انجام دهید. کارهای ساده‌ای مانند استفاده از یک هدست سیمی و برقراری تماس تلفنی فقط در اوقاتی که آنتن کامل دارید، کمک زیادی به محافظت از سلامتی شما می‌کند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.