بهترین راهها و خوراکی های شکم صاف کُن چیست؟ آیا امکان دارد فقط چربی شکم آب شود؟

1663
graphicstock.com

بهترین راهها و خوراکی های شکم صاف کُن چیست؟ آیا امکان دارد فقط چربی شکم آب شود؟

بیشتر چربی های بدن درناحیه شکم ذخیره می شود. پرسشی که این روزها زیاد شنیده می شود آیا امکان دارد فقط چربی شکم آب شود؟

امروز به این پرسش پاسخ می دهیم.

حتما شما هم با این مشکل برخورد کرده اید که فقط قسمت میانی بدن تان یعنی شکم و باسن و ران ها چاق شده و به دنبال راهی می گردید تا هرچه زودتر از چربی آن ها رها شوید. این نوع کاهش وزن که به کاهش وزن نقطه ای معروف است باعث شد تا محققان هم توجه خود را به آن متمرکز کنند.

- Advertisement -

محققان دریافتند حتی یک برنامه فشرده شش هفته ای ورزش های شکم نمی تواند برای رفع چاقی شکم کاری اساسی بکند. حتی بررسی هایی در مورد یک برنامه سه ماهه برای ورزش های سنگین با استفاده از وزنه نیز انجام شد. باز هم نتیجه مطلوب نبود.

پس محققان به این نتیجه رسیدند که تمرکز فعالیت های ورزشی بر روی یک قسمت از بدن نمی تواند کمکی به کاهش وزن آن عضو کند. ولی وقتی تمام بدن درگیر فعالیت و چربی سوزی شود از آن جا که تمام اعضا به هم مرتبط هستند تاثیر کاهش وزن در کل بدن بهتر و بیشتر صورت می گیرد. چربی شکم هم از این قاعده مستثنی نیست.

بعضی از چربی ها از نظر سوخت و ساز فعال تر هستند و به ورزش و فعالیت های بدنی بهتر واکنش نشان می دهند. خوشبختانه چربی که در شکم جمع می شود از این دسته چربی هاست.

وقتی ورزش می کنید، هورمون هایی ترشح می شود که باعث چربی سوزی بدن می شود. پس ورزش بیشتر مساوی است با چربی سوزی بیشتر. تحقیقات نشان داد بهترین تاثیر بر روی آب شدن چربی شکم ورزش های قدرتی با فاصله زمانی و رعایت رژیم غذایی است.

از همین امروز شروع کنید. چون خبر بدی هم داریم. چربی هایی که در ناحیه شکم جمع می شود خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی، سرطان و بیماری های مزمن را به دنبال دارد.

بهترین روش برای آب کردن چربی شکم بر اساس تحقیقات

تحقیقات نشان داده بهترین روش آب کردن چربی های شکم، انجام ورزش های قدرتی و ایروبیک یا هوازی است که بیشترین تاثیر را دارد. پس می توانید شنا یا دوچرخه سواری کنید یا بدوید تا کل بدن تحرک داشته باشد و از ورزش های قدرتی با تمرکز بر روی عضلات شکم بهره بگیرید تا هر چه زودتر بتوانید از چربی های آن رها شوید.

خوراکی های شکم صاف کن!

ماست پروبیوتیک:

این صبحانه حاوی باکتری‌هایی است که به کنترل باکتری‌های داخل شکم کمک می‌کند، سیستم گوارش‌تان را منظم نگه داشته و مانع از چاقی شکم می‌شود.

زیتون:

یکی از اساسی‌ترین جزئیات رژیم مدیترانه‌ای، زیتون است که به کنترل انسولین و قند خون کمک می‌کند و هر دوی این عوامل در صاف شدن شکم نقش اساسی دارند. این خوراکی حاوی چربی غیر‌اشباع تک‌زنجیره‌ای است که به کاهش کلسترول کمک می‌کند. و احتمال بروز حمله‌های قلبی را کاهش می‌دهند.

توت‌فرنگی:

خوردن توت‌فرنگی می‌تواند به کاهش چربی شکمی کمک کند. همچنین جهش‌های انسولین را که ممکن است باعث بالا رفتن وزن شود، کاهش می‌دهد.

شکلات تلخ:

تحقیقات نشان داده شکلات تلخی که حاوی07درصد کاکائو یا بیشتر باشد سرشار از فلاونوئیدهای شکم صاف‌کن است که چربی‌سوزی را افزایش داده و شکم را صاف می‌کند.

بادام‌زمینی:

بادام‌زمینی فرآوری شده چربی غیر‌اشباع تک‌زنجیره‌ای نیست؛ اما این نوع چربی در محصول فرآوری نشده‌اش وجود دارد که باعث لاغر شدن شکم می‌شود.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید