هشت کاری که برای رسیدن به موفقیت باید تا قبل از ساعت 8 صبح انجام دهید

0
3561
Loading...
graphicstock.com

هشت کاری که برای رسیدن به موفقیت باید تا قبل از ساعت 8 صبح انجام دهید

وقتی روزتان را خیلی خوب و سرحال شروع کنید، سبک زندگی شما رو به بهبود، تغییر می کند. پس از همین حالا شروع کنید.

1. سعی کنید شب ها حداقل هفت ساعت خواب راحت و با کیفیت داشته باشید

بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که بین ساعت پنج و شش صبح بیدار شوید. تحقیقات موسسه ی ملی خواب آمریکا NSF نشان داده است حداقل 40 میلیون نفر از مردم این کشور از یکی از 70 اختلال خواب رنج می برند. این همه ی موضوع نیست؛ 60 درصد این تعداد را بزرگ سالان و 69 درصد را کودکان تشکیل می دهند. این افراد حداقل نصف روزهای هفته در خوابیدن، مشکل دارند.

علاوه بر این، بیش تر از 40 درصد بزرگ سالان حداقل چند روز از ماه و 20 درصد چند روز از هفته، در طول روز از خواب آلودگی مفرط رنج می برند که مخل فعالیت های روزانه شان می شود.

در ازای خواب کافی و الگوی سالم خواب شب، موارد زیر را کسب می کنید:

  • تقویت حافظه
  • افزایش طول عمر
  • کاهش چربی و افزایش ماهیچه
  • کاهش استرس
  • کاهش وابستگی به محرک هایی مثل کافئین
  • کاهش خطرات منجر به تصادف
  • کاهش خطر افسردگی

اگر خواب برای تان خیلی مهم نیست، بهتر است تجدید نظر کنید. هنوز دیر نشده.

2. ایمیل یا شبکه ی اجتماعی خودتان را چک نکنید

80 درصد افراد بین 18 تا 44 سال در 15 دقیقه ی اول پس از بیدار شدن، گوشی خودشان را چک می کنند. این کار شما را در حالت انفعالی قرار می دهد که در مقابل حالت فعال است.

ایمیل و موضوعاتی که در شبکه های اجتماعی می خوانید، اغلب موضوعات مورد بحث و دغدغه ی افراد دیگر است. این ها ورودی های مخربی است که جلوی راه خروجی های خلاقانه را می گیرد.

3. دعا و نیایش 5 الی 15 دقیقه

به جای این که فورا ایمیل تان را چک کنید و منفعل یک جا بنشینید، به یک جای آرام بروید. چند نفس عمیق بکشید. از بینی هوا را وارد کنید، چند لحظه نگه دارید و با دهان بیرون دهید.

چشم های تان را ببندید و برای یک روز تازه شکرگزاری کنید. شکرگزاری فکر شما را مثبت و از منفی دور می کند.

4. یادداشت روزانه بنویسید 5 الی 15 دقیقه

بعد از این که به برکت و نعمت زندگی خود آگاه شدید، دفتر یادداشت تان را بردارید. مهم ترین اهداف تان را بنویسید. هم اهداف بلندمدت و هم اهداف آن روز را. نوشتن روزانه ی اهداف و تصویری بزرگ که می خواهید در آینده داشته باشید، آن را خودآگاه و ناخودآگاه می کند.

تحقیقات نشان داده مغز، خصوصا در قسمت جلویی، درست پس از بیدار شدن در فعال ترین و خلاق ترین حالت است. بنابراین، ایده های تان را درمورد پروژه ای که روی آن کار می کنید در یادداشت خود خالی کنید. با تمرین، در گرفتن ایده های بیش تر و شفاف تر ماهر می شوید.

5. ورزش کنید 20 تا 45 دقیقه

علی رغم مدارک بسیار در مورد نیاز بدن به ورزش، فقط یک سوم شهروندان 25 تا 64 ساله ی آمریکایی، فعالیت جسمانی منظم دارند. در حین ورزش، ماده ی شیمیایی دوپامین ترشح می شود که باعث افزایش اعتماد به نفس و درنتیجه بهره وری بیش تر می شود.

6. هنگام ورزش، به محتوای آموزنده یا الهام بخش گوش بدهید

مردم عادی به دنبال تفریح اند و مردم موفق در پی آموزش و یادگیری.

با گوش دادن به پادکست یا کتاب های صوتی در هنگام ورزش، هم زمان هم از نظر جسمانی و هم از نظر روحی، به خود کمک کرده اید. البته می توانید به کلی کتاب هم گوش بدهید.

7. دوش آب سرد بگیرید 3 تا 5 دقیقه

تونی رابینز، از موفق ترین سخنرانان انگیزشی و نویسنده ی کتاب های پرفروش انگیزشی، روز خود را با پریدن در یک استخر آب سرد، شروع می کند. حتما می پرسید چرا؟!

با تکرار این کار، غوطه ور شدن در آب سرد، تغییرات مثبت پایداری در سیستم ایمنی، غدد لنفاوی، گردش خون و سیستم گوارش بدن ایجاد می کند. تحقیقی در سال 2007 انجام شده و به این نتیجه رسیده بود که دوش آب سرد روزانه، علایم افسردگی را درمان می کند و اغلب موثرتر از دارو های شیمیایی است.

8. 30 گرم پروتئین مصرف کنید 3 الی 15 دقیقه

غذا های مملو از پروتئین، شما را بیش تر از دسته های دیگر غذایی سیر نگه می دارند؛ چرا که هضم این غذاها وقت بیش تری می گیرد. هم چنین پروتئین قند خون را ثابت نگه می دارد و از حس گرسنگی کاذب جلوگیری کرده در نتیجه میل به خوردن کربوهیدرات را کاهش می دهد.

تخم مرغ، مغز ها، گوشت و دانه ها بهترین گزینه برای صبحانه هستند.

این برنامه ی صبحگاهی، 60 تا 100 دقیقه وقت شما را می گیرد. با رعایت همه ی این موارد، روزتان و سرانجام زندگی شما تغییر خواهد کرد.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.