درمان سریع بی خوابی ؛ با خوردن همزمان نمک و شکر بی خوابی را درمان کنید +روش استفاده

0
1928
Loading...
graphicstock.com

درمان سریع بی خوابی ؛ با خوردن همزمان نمک و شکر بی خوابی را درمان کنید +روش استفاده

پزشکان به تازگی پی برده اند که می توان با خوردن همزمان نمک و شکر بی خوابی را درمان کرد

  با خوردن همزمان نمک و شکر بی خوابی را درمان کنید ·

  مصرف همزمان نمک و شکر چندان خوشایند نیست اما می دانستید این دارو بهترین درمان بی خوابی است؟
برخی از اختلالات خواب از جمله بی خوابی احتمال ابتلا به دیابت، فشارخون بالا و چاقی را افزایش می دهد و زمینه ساز اختلالات حافظه، انرژی کم بدنی و تمکز پایین است.
مسایل مختلفی در بروز بی خوابی نقش دارند و این موضوع از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال در برخی افراد مصرف مواد غذایی غنی از کافئین مثل چای، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا، استرس و دیگر مشکلات روحی روانی، سبک نادرست زندگی، عدم فعالیت فیزیکی، تغذیه نامناسب، خواب نیمروزی طولانی و ساعات خواب به هم ریخته، مصرف دخانیات و حتی سیگار می تواند مسئله ساز شود.
مصرف نمک و شکر در حد افراطی می تواند مشکلات اساسی برای سلامت پیش آورد اما مصرف آن در حد متعادل و از انواع تصفیه نشده می تواند سردرد را کاهش دهد و درمانی برای بی خوابی باشد. در صورتی که مبتلا به بی خوابی شبانه هستید ضمن اصلاح رفتارهای نادرست و سبک اشتباه زندگی خود یک قاشق چای خوری نمک طبیعی و ۵ قاشق شکر قهوه ای را در یک ظرف کوچک با هم مخلوط کنید و در یخچال بگذارید و هر شب هنگام رفتن به رختخواب مقدار کمی از این معجون را زیر زبانتان قرار دهید.
گلوکز که ترکیب اصلی شکر است محرک برخی سلول هاست که در فرایند خواب تاثیرگذارند. مشروح تحقیقات پژوهشگران مرکز نوروساینس لیون که در مجله Neuroscience منتشر شده است نشان داد گلوکز محرک نرون های دخیل در روند خواب است.
نمک صورتی یا نمک هیمالیا که طبیعی ترین نوع نوع نمک است، ۸۰ نوع ماده معدنی دارد و غنی از ید، کلسیم، پتاسیم، بی کربنات و منیزیم است. یکی از دلایل شایع بی خوابی کمبود منیزیم است.
ترکیب نمک و شکر می تواند ضمن رفع بی خوابی درمان مناسبی برای خستگی بدن باشد و به رفع استرس کمک کند. فراموش نکنید در کنار هر درمانی، تغذیه سالم و ورزش به درمان اختلالات خواب کمک می کند.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.