شناخت دختر خوب برای ازدواج ، معرفی ۲۰ ویژگی دختران خوب برای ازدواج

3054

شناخت دختر خوب برای ازدواج ، معرفی ۲۰ ویژگی دختران خوب برای ازدواج

بدون شک مهم‌ترین عامل یک ازدواج موفق و بادوام پیدا کردن یک همسر خوب برای ازدواج است. افزایش آمار طلاق نشان می‌دهد بسیاری از افراد از این موضوع غافل می‌شوند یا از نشانه‌های یک همسر خوب برای ازدواج بی اطلاع هستند. شاید اغلب پسرهای جوان برای انتخاب کردن شریک زندگی تنها به ویژگی‌های ظاهری مانند قد، وزن، چهره و زیبایی توجه می‌کنند و صفات و ویژگی‌های اخلاقی را نادیده می‌گیرند. در حالی که تجربه نشان داده است ویژگی‌ها و معیارهای مختلفی برای موفقیت در ازدواج وجود دارد. اما واقعا برای شناخت دختر خوب برای ازدواج باید به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم؟ دختر خوب برای هرکسی تعریف متفاوتی دارد، به عبارت دیگر هر کسی برای شناخت دختران ملاک‌ها و معیارهای متفاوتی را در نظر می‌گیرد. در ادامه به ۲۰ ویژگی یک دختر خوب برای ازدواج اشاره می‌کنیم. کسانی که به دنبال ویژگی‌هایی برای شناخت دختران هستند می‌توانند این معیارها را در گزینه مورد نظر خود جستجو کنند.

۲۰ ویژگی یک دختر خوب برای ازدواج

۱. صداقت

یکی از مهم‌ترین ملاک‌های شناخت دختر خوب برای ازدواج صداقت است. هر فردی ممکن است گاهی اوقات در زندگی تصمیمات اششتباه بگیرد، اما مهم است که اشتباه خودش را بپذیرد و سعی نکند با دروغ و پنهان کاری اشتباه خود را توجیه کند. بدون شک یکی از راه‌های شناخت دختر پاک این است که صداقت او را بسنجید.

- Advertisement -

۲. مهربانی

زندگی همیشه مطابق میل و خواسته زن و شوهر پیش نمی‌رود و اختلاف سلیقه کاملا در زندگی زناشویی طبیعی است. آنچه که می‌تواند این اختلاف نظر و سلیقه را به یک معظل جدی تبدیل نکند، مهربانی و مصالحه دو طرف است. تقریبا همه‌ی کارشناسان و مشاوران خانواده هم عقیده هستند تنها چیزی که می‌تواند دوام یک رابطه شاد و طولانی را تضمین کند مهربانی و گذشت دو طرف رابطه است.

۳. خانواده خوب

یکی از راه‌های شناخت دختر خوب برای ازدواج توجه به خانواده دختر و نوع رابطه او با والدین خود است. اگر می‌خواهید بدانید در آینده همسر شما با شما و خانواده‌تان چگونه برخورد خواهد کرد به خانواده او و رابطه او با والدینش توجه کنید. محققان دانشگاه آلبرتا این موضوع را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که یک رابطه مستقیم و واضح بین رابطه با والدین در سال‌های جوانی و رابطه در زندگی زناشویی وجود دارد.

۴. احترام گذاشتن

یکی دیگر از راه‌های شناخت دختر پاک توجه به نحوه احترام گذاشتن او به دیگران است. تحقیقاتی که روی زوج‌هایی که بیش از ۵ سال با هم زندگی کردند نشان می‌دهد آن‌ها بسیار هدفمند، یک فرهنگ احترام و قدردانی را درون خانواده خود می‌سازند. داشتن یک همسر محترم و خوش برخورد می‌تواند رفتارهای نادرست شما را هم اصلاح کند.

۵. آرام و باوقار بودن

یکی از نشانه‌های شناخت دختر پاک متانت و وقار آن‌ها است. هیچکدام از ما نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که در زندگی هیچوقت بحث و مجادله نداشته‌ایم. دعوا در یک رابطه اجتناب ناپذیر است و اینکه هیچوقت با کسی اختلاف نظر نداشته باشید نشان‌دهنده یک رابطه سالم و پایدار نخواهد بود. اما نکته مهم این است که در صورت وقوع اختلاف نظر و حتی بالاگرفتن بحث و جدل چه رفتاری باید از خود نشان دهیم. بدون شک داشتن همسر آرام و باوقار که در این موقعیت‌ها نه تنها عصبانی نمی‌شود بلکه شما را هم به آرامش دعوت می‌کند، یک نعمت مهم در زندگی خواهد بود.

۶. داشتن اهداف شخصی

داشتن هدف شخصی در زندگی از نشانه‌های شناخت دختر خوب برای ازدواج است. مطالعات بلندمدتی که در دانشگاه میشیگان انجام گرفته است نشان می‌دهد، داشتن اهداف شخصی، علاقه‌های فردی و دوستان صمیمی به صورتی که فرد برای معرفی کردن خود به جای صحبت کردن فقط از رابطه یا همسر خود، به اهداف و امورات شخصی و مشترکش اشاره کند، می‌تواند دختر را به همسری شادتر و موثرتر تبدیل کند. بنابراین یکی از راه‌های شناخت دختران این است که در مورد اهداف شخصی از آن‌ها سوال کنید و ببینید برای آینده چه برنامه‌ریزی انجام داده‌اند.

۷. داشتن هوش بالا

هنگامی که برای شناخت دختر خوب برای ازدواج اقدام می‌کنید، بهتر است مطمئن شوید گزینه مورد نظر شما باهوش باشد، حتی بهتر است همسر آینده‌تان از شما باهوش‌تر باشد. محققان دانشگاه آبردین عقیده دارند، یک زن باهوش می‌تواند شما را در آینده از زوال عقل نجات دهد. یک همسر هوشمند و آگاه هرگز از داشتن چالش‌های فکری شما جلوگیری نمی‌کند و این به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را همواره در زندگی پرورش دهید.

۸. داشتن چشم انداز مثبت

افراد منفی باف و بدبین برای سلامتی و زندگی مشترک مضر هستند. تصور کنید که در کل دوران زندگی خود قرار باشد با فردی زندگی کنید که نسبت به همه چیز بدبین است. علم پزشکی نشان می‌دهد این نگاه بدبینانه درونی می‌تواند منجر به افزایش ضربان قلب شود، به سیستم گوارش آسیب بزند و تمرکز را از بین ببرد. بنابراین مهم است دختری را برای ازدواج انتخاب کنید که یک نگاه مثبت و منطقی به زندگی داشته باشد. به این ترتیب خیلی راحت‌تر از پس چالش‌ها و مشکلات زندگی بر خواهید آمد.

۹. کمال گرا نباشد

بی تردید هیچ یک از ما کامل نیستیم و نقص‌هایی داریم. دختر خوب و مناسب برای ازدواج کسی است که معایب و نقص‌های شما را بپذیرد و برای اصلاح آن‌ها به شما کمک کند. زن و مرد در واقع با ازدواج مکمل همدیگر می‌شوند تا بتوانند عیب‌های یکدیگر را پوشش دهند و برای اصلاح خصلت‌های بد تلاش کنند. کسی که برای بهتر شدن شما تلاش می‌کند قطعا شما را دوست دارد.

۱۰. پشتیبان و حامی بودن

داشتن یک حامی و پشتیبان در زندگی بسیار مهم است. تا قبل از ازدواج خانواده و والدین پشتیبان و حمایتگر ما هستند، اما بعد از ازدواج یک حامی و پشتیبان همیشگی خواهیم داشت. وجود یک همسر قوی در کنار شما می‌تواند به شما انگیزه دهد تا برای رسیدن به اهدافتان بیشتر تلاش کنید و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید. یکی از ملاک‌های شناخت دختر خوب برای ازدواج این است که آیا حامی و پشتیبان شما خواهد بود یا خیر؟

۱۱. داشتن اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس و استقلال در دختران یک ویژگی مثبت برای شناخت دختران محسوب می‌شود. دختری که خارج از رابطه زناشویی در زندگی خود موفق است و عزت نفس و اعتماد به نفس کافی دارد می‌تواند یک رفیق و حامی همیشگی برای شما محسوب شود.

۱۲. مهارت خانه داری

بدون شک یکی از راه‌های شناخت دختر خوب برای ازدواج سنجش مهارت‌های خانه داری و همسرداری است. همسری با سلیقه و کدبانو می‌تواند خانه را به محل آرامش و آسایش تبدیل کند. همچنین همسر شما در آینده مادر فرزند یا فرزندان شما خواهد بود. مهارت‌های خانه داری و مدیریت امور خانه یک ویژگی مثبت برای موفقیت در فرزندپروری محسوب می‌شود.

۱۳. داشتن آمادگی ازدواج

هرچند ازدواج امری مبارک و فرخنده‌ای است اما خالی از مشکلات و سختی‌ها نیست. از مهمترین عوامل شناخت دختر خوب برای ازدواج آمادگی او برای ازدواج است. دختری که آمادگی لازم برای ازدواج را دارد خودش را برای زندگی مشترک و همه مشکلات و سختی‌های آن آماده کرده است.

۱۴. نداشتن انتظارات مالی بالا

همسری که به وضعیت مالی شما اهمیت نمی‌دهد، نمی‌تواند شریک خوبی برای زندگی شما باشد. یکی از نشانه‌های شناخت دختر پاک برای ازدواج این است که توقع مالی نابجایی از شما ندارد و وضعیت مالی شما را درد می‌کند. یک همسر خوب می‌تواند وضعیت مالی شما را دگرگون کند و شما را در امور مالی به موفقیت برساند.

۱۵. تفاهم داشتن

با وجود اینکه اختلاف نظر در هر رابطه‌ای وجود دارد و کاملا اجتناب ناپذیر است، اما تفاهم کلی روی اهداف زندگی لازم است. قبل از اینکه دختری را به همسری خود انتخاب کنید بهتر است ابتدا روی اهداف اصلی زندگی خودتان به تفاهم برسید. دختری که به اهداف زندگی شما باور دارد و احترام می‌گذارد، همراه و پشتیبان بهتری در طول زندگی برای شما خواهد بود.

۱۶. اعتماد داشتن

اگر با کسی زیر یک سقف زندگی کنید که دائما به شما مشکوک است، زندگی شما تبدیل به جهنم خواهد شد. اساسا تجربه نشان می‌دهد بی اعتمادی به خیانت منجر می‌شود و بزرگترین مانع برای جلوگیری از خیانت زوجین وجود اعتماد بین دو طرف است. یکی از راه‌های شناخت دختر پاک این است که به همسر خود اعتماد دارد و با شک و تردید بی دلیل زندگی خود را خراب نمی‌کنند.

۱۷. شاد بودن

ما همیشه به دنبال دوست یا همراهی می‌گردیم که لحظات شاد و خوبی را در کنار او سپری کنیم. محققان دانشگاه وست‌فیلد در سال ۲۰۰۶ به این نتیجه دست یافتند که اغلب مردان به دنبال همسرانی می‌گردند که بتوانند در کنار آن‌ها لحظات شاد و مفرحی را بگذرانند.

۱۸. جذاب بودن

تصور کنید بهترین سال‌های عمر خود را با دختری سپری کنید که هیچ جذابیتی برای شما ندارد، کاملا غیر ممکن است. با وجود اینکه توجه صرف به جذابیت‌های ظاهری پس از مدتی به دلسردی منجر می‌شود اما دختری که به عنوان شریک زندگی بر می‌گزینید باید برای شما جذاب باشد این جذابیت می‌تواند ظاهری یا اخلاقی باشد. وجود جذابیت باعث می‌شود شما سختی‌های زندگی را برای دختری که به او علاقه دارید تحمل کنید.

۱۹. سازگاری جنسی

امروزه یکی از دلایل اصلی طلاق و جدایی، نارضایتی زوجین از رابطه جنسی است. لازم است قبل از ازدواج با دختر مورد علاقه خود در مورد علایق جنسی صحبت کنید و به تفاهم برسید.

۲۰. عاشق بودن

هر چند عاشق بودن به تنهایی برای دوام یک ازدواج کافی نیست، نبود عشق و علاقه بین دو طرف رابطه هم می‌تواند به کیفیت یک رابطه آسیب بزند. اگر احساس کردید دختری که به عنوان همسر آینده انتخاب کرده‌اید به شما علاقه و احساسی ندارد ممکن است در آینده باعث بروز مشکلات و اختلافات اساسی شود. بهترین گزینه برای ازدواج دختری است که هم شما به او علاقه دارید و هم او به اندازه کافی شما را دوست دارد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید