۱۰ سیاست مردانه که هر زنی رو رام میکنه (مردان بخوانند)

21083

۱۰ سیاست مردانه که هر زنی رو رام میکنه (مردان بخوانند)

بی تردید مشکلات و اختلاف های فراوانی بین بیشتر همسران وجود دارد که با درایت و به کار گرفتن روش های ویژه و کاربردی می توان کلید حل آنها را به دست آورد. اگر زوجین از سر عجله و لجاجت رفتار کنند، گره مشکلات زندگی شان نه تنها باز نخواهد شد بلکه بیشتر و عمیق تر هم می شود.

مردان و زنان تفاوت های شخصیتی فاحشی دارند، مردان از طریق چشم جذب می شوند و زن ها از طریق شنیدن و صدا. در روابط بین همسران توجه به این نکته اهمیت ویژه ای دارد. زنان به محبت کلامی بیشتر نیاز دارند. زنان میل دارند پیش از درگیر شدن در روابط زناشویی از نظر عاطفی سیراب شوند، در چنین حالتی آنها احساس ارزشمند بودن می کنند. بیشتر زنان از این امر گله مند هستند که همسرشان تنها برای ارضای نیازهای جنسی خود به آنها رجوع می کنند. اگر شما همسرتان را از نظر عاطفی سیراب کنید هیچ گاه چنین تصوری در ذهن آنها ایجاد نخواهد شد.

- Advertisement -

«گوشه گیر و منزوی نباشید»

تقریبا اکثریت زنان دوست دارند همسرشان گوشه گیر و کم حرف نباشد، دوست دارند که مرد در محیط خانه گوینده و به عبارت بهتر هم صحبت خوبی باشد. اما نباید این نکته را هم فراموش کنید که یک زن بیش از یک گوینده ی خوب به یک شنونده ی خوب و راستین نیاز دارد.

«موقعیت های خاص همسرتان را درک کنید»

زنان به لحاظ بیولوژیک، تفاوت های اساسی با مردان دارند. آنها در موقعیت های خاصی نیازمند توجه ویژه از سوی همسران شان هستند. در زمان های خاصی نظیر دوران بارداری، پس از زایمان، و دوره های عادت ماهانه، به دلیل افسردگی های مقطعی و حس تنهایی، نیازمند مراقبت های خاص از سوی همسران شان هستند. پاسخگویی مناسب به این نیاز می تواند رابطه ی شما را استحکام ببخشد.

«همسرتان را شناسایی کنید»

زنان دارای حساسیت های ویژه ای هستند، دوست دارند همسرشان درباره ی شناخت آنها تلاش کند و از آنچه آنان را شاد یا ناراحت می کند، اطلاع یابد و در رعایت آنها بکوشد، پس مردان باید با مطالعه و دقت در رفتارهای زنانه، به شناخت دلتنگی ها، شادمانی ها، فراز و نشیب های احساسات همسر خود بپردازند تا در موقعیت های حساس با حمایت از همسرشان، سند دل آنها را برای همیشه به نام خود بزنند.

«به او حس امنیت بدهید»

زنان برای داشتن زندگی شاداب و با نشاط، به شدت به امنیت نیازمندند. از این رو احساس امنیت، بهترین و شیرین ترین چیزی است که شوهر می تواند به همسرش تقدیم کند. باید از هر آنچه که امنیت خاطر او را بر هم می زند، دوری نماید. از این رو تلاش برای حفظ امنیت روانی، روحی، مالی، جانی، ناموسی همسر، از وظایف مرد به شمار می رود. زیرا خداوند سرپرستی زن را بر عهده ی مرد قرار داده و از او خواسته است که از همسرش نگهداری کند.

زن اگه حس امنیت داشته باشد، هیچ وقت ترس و دلشوره به وجودش راه نخواهد یافت. اگر او اطمینان داشته باشد که در تمام شرایط، تحت حمایت عاطفی شماست؛ بی شک اعتمادش به شما بیشتر خواهد شد. امنیت را با کلام و رفتارتان در او ایجاد کنید.

«احترام به خانواده ی همسر= احترام به همسر»

زنان وابستگی خاصی نسبت به خانواده، به ویژه پدر و مادرشان دارند. این تعلق خاطر در زنان نسبت به مردان بیشتر است. بنابراین از اینکه همسرتان در ابتدای ازدواج تمایل زیادی به دیدار مادر یا پدرش دارد، نگران نباشید و بدانید اگر به این روحیه ی او احترام بگذارید، با گذشت زمان، رو به اعتدال خواهد رفت و این همدلی شما محبت همسرتان را در طول زمان زیادتر خواهد نمود و زمینه ی داشتن زندگی سرشار از محبت و عاطفه را فراهم می کند.

«سپاسگزاری از همسر»

هر انسانی از صمیم قلب دوست دارد که از توجه و محبتی که به او بذل می شود، قدردانی کند و از سوی دیگر باز می طلبد که اگر کار نیکی انجام می دهد، مورد شکر گزاری قرار گیرد. این موضوع در رابطه با همسران، از اهمیت افزون تری برخوردار است. پس با تبسم و لبخند می توانید از او تشکر کنید و بگویید که قدر زحماتش را می دانید، زنان زمانی که از سوی همسر و خانواده مورد تمجید قرار می گیرند با انرژی مضاعفی به تلاش می پردازند.

«برایش وقت صرف کنید»

معمولا بدون صرف وقت و در نظر گرفتن تدبیرهای لازم، هم نشینی عاطفی بین همسران سامان نخواهد گرفت و عشق و تفاهم دست یافتنی نخواهد بود.همسری که می خواهد احساس بهتری را در زندگی تجربه کند، حتما نیازمند گفتگو و درد دل صمیمانه با همراز و هم سرّ خویش است. گوش دادن مرد به سخنان همسرِ خود و دلگرمی و حمایت مرد به بانو آرامش می دهد. با گفتگو و در کنار هم بودن آنها به تفاوت های همدیگر پی می برند و اخلاق یکدیگر را بهتر می شناسند و همچنین راه های عشق ورزی را یافته و به کار می گیرند، از این روست که صرف وقت و هم نشینی با خانواده بسیار مورد سفارش بزرگان دینی ما واقع شده است.

«لج بازی نکنید»

گاهی وقت ها در بعضی زندگی ها، زن و مرد بر سر مسائل بی اهمیت با هم نزاع می کنند. موضوعات کم اهمیتی که شاید برای خانم ها مهم باشد ولی برای مردان فاقد اهمیت است. مثلا نحوه ی چیدمان منزل، خرید لوازم منزل و ….. در چنین مواردی لزومی ندارد که بر سلیقه ی خود پافشاری کنید. خانه محل حکومت زنان است و بهترین روش این است که نحوه ی اداره ی خانه را به همسرتان واگذار کنید. زنان باید در خانه ی خود حاکم باشد که بتوانند قدرت های زنانه ی خود را در جهت بالا بردن سطح رفاه خانواده به کار بگیرند.

«مقایسه ممنوع»

یکی از کارهایی که سب دلسردی همسران نسبت به یکدیگر می شود، مقایسه کردن است. مقایسه چه در ذهن صورت بگیرد چه به زبان آورده شود، آثار مخرب بسیاری در پی خواهد داشت. انتخاب این گزاره ی غلط هیچ اثر مثبتی ندارد. بلکه در طولانی مدت سبب سردی روابط بین زوجین می شود. هیچ گاه نمی توان به نتیجه ی قاطع رسید که آیا این مورد که در آن همسرمان را با فرد دیگری مقایسه می کنیم، موجب بهبود زندگی ما خواهد شد یا خیر. ویزگی های فردی هر کس متفاوت است و قطعا با پر و بال دادن به همسرتان می توانید به نکته ی اوج و آرامش دلخواه تان دست یابید.

«همسر الویت اول زندگی»

زن ها همیشه دوست دارند که الویت اول زندگی همسرشون باشند، این حس خوب را به آنها بدهید، تا عشقی را که نثارشان می کنید را چند برابر به شما برگردانند.

«دروغ گویی ممنوع»

زن ها هوشیار تر از آن هستند که دروغ هایتان را نفهمند! اگر می خواهید همیشه به عنوان یک مرد صادق، به شما تکیه کنند، حتی دروغ های کوچک و کار راه انداز را هم از زندگی تان حذف کنید.

«احترام گذاشتن»

زنان همواره دوست دارند که با آنها به صورت محترمانه رفتار شود، همیشه از محبت و عاطفه سرشار شوند پس در برخوردهای گوناگون، این نکته را مورد توجه قرار دهید.

«کمک کردن به همسر»

این اعتقاد که کار خانه متعلق به زن هاست را مطلقا فراموش کنید. اگر میخواهید مرد محبوبی باشید، در مهمانی های بزرگ و زمانی که همسرتان نظافت اساسی خانه را شروع می کند، کمک و همراهش باشید. مخصوصا در مهمانی هایی که خانواده ی خودتان در آن حضور دارند.

«حمایت کردن»

همیشه و در همه حال پشتیبان و حامی همسرتاون باشید، اجازه ندهید که احساس تنهایی یا نا امنی، مخصوصا در حضور خانواده ی شما داشته باشد. اگر انتقادی از همسرتان شد، سعی کنید به موقع و به شیوه های درست پاسخ گو باشید. چنین مردی، محبوب قلب همسرش خواهد شد.

«انتقاد در مقابل بچه ها ممنوع»

اگر انتقادی از همسرتان دارید، حتما در خلوت دو نفره عنوان کنید. مادر بچه ها همیشه باید مثل یک ملکه و مثل یک فرشته به نظر برسد. هیچ گاه شخصیت او را در مقابل بچه ها زیر سوال نبرید. این بدترین کار در حق یک زن است.

«به تغییرات حساس باشید»

همه ی زن ها، دوست دارند برای همسرشان زیباترین زن باشند. تغییرات او را ببینید و نسبت به چهره، پوشش و رفتارهاش حساس باشید.

«محبت کلامی فراموش نشود»

حتما در طول روز و در طول هفته، به او یادآوری کنید که چقدر دوستش دارید و بودنش چقدر برایتان ارزشمند است. ابراز عشق از جانب همسر، برای زن ها مثل دو بال پرواز است. محبت کلامی را از زندگی تان حذف نکنید.

«همراه خوبی باشید»

اگر در موقع خرید کردن، در موقع تعریف مسائل روزانه، همسرتون را همراهی کنید، قطعا باعث نشاط و ایجاد عشق در او خواهید شد. زن ها مخصوصا وقتی بچه ی کوچکی دارند، بیشتر از همیشه به همراهی شما نیازمند هستند.

«امر و نهی ممنوع»

مرد با سیاست، به جای امر و نهی کردن به همسرش، با محبت و ایجاد عشق در وجود او، کارها را پیش می برد. هیچ کس از دیکتاتوری استقبال نمی کند. اما با زبان نرم میشود همه ی مشکلات را حل کرد.

«صحبت کنید»

درباره ی تمام مسائلی که ذهن تان را آشفته می کند، با همسرتان صحبت کنید، گاهی ظرافت های زنانه می تواند دردهای شما را التیام بدهد. بی توجهی به همسر، هیچ کمکی به حل مشکلات شما نخواهد کرد. بلکه کانون زندگی تان را هم تهدید می کند.

«وابستگی به خانواده ممنوع»

اگر می خواهید مرد موجه و محبوبی باشید، سعی کنید وابستگی های افراطی به خانواده تان را کمرنگ کنید. معنی این جمله کم کردن ارتباط یا بی محلی کردن نیست. سعی کنید بعد از ازدواج، بیشترین توجه تان به خانواده ی جدیدتان باشد.

«مقتدر و کاربلد باشید»

زن ها از مردهایی که اقتدار دارند و می توانند در مسائل مهم تکیه گاه آنها باشند، استقبال می کنند. در کارهای فنی مهارت کسب کنید و تعمیرات کوچک خانه را خودتان به عهده بگیرید. با این کار برقی از رضایت در چهره ی همسرتان خواهید دید.

«مشورت کنید»

فکر نکنید چون مرد، رئیس خانواده است؛ باید تصمیم ها را به تنهایی بگیرد. زندگی مشترک یعنی مشورت کردن. مشورت کردن در مسائلی که به هر دوی شما مربوط است، نشان دهنده ی علاقه و احترام شما نسبت به همسرتان است.

1 نظر

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید