بزرگ‌ ترین اشتباهات خانم‌ ها در رابطه زناشویی که نمیدانند

852

از آنجایی که صحبت زیادی پیرامون مسائل جــنسی نمی‌شود، بیشتر افراد دانش و اطلاعات درستی از آن ندارند. اما رابطه‌ جنـسی هم مثل خیلی چیز‌های دیگر، رمز و راز‌های زیادی دارد که دانستن آن‌ها باعث می‌شود تجربیات جـنسی‌تان لذت بخش و شیرین باشند و زندگی زناشویی شما شیرین تر و آرام تر باشد . همراه ما باشید تا آنها را بدانید

graphicstock.com

درخواست رابطه جنسی همسرتان را رد نکنید

خیلی از زنان تصور می‌کنند امتناع از رابطه جنسی، راه حلی برای تنش‌ها و اختلاف‌های پیش آمده است و برای همین به درخواست رابطه جنسی از سوی همسر خود جواب رد می‌دهند. باید بدانید که این شیوه‌ی شما نه تنها به نفع رابطه‌تان نیست، بلکه موانع روحی و روانی میان‌تان ایجاد خواهد کرد

با این کار در واقع شما جلوی تقویت پیوندتان را می‌گیرید و یکی از راه‌های سالم‌تر شدن و عمیق‌تر شدن رابطه‌تان را می‌بندید. خوب است بدانید رابطه جنسی، راهی شگفت انگیز برای فرونشاندن تنش‌ها و دلخوری‌ها میان همسران است که به آنچه میان‌تان می‌گذرد رنگ و بویی تازه می‌دهد.

- Advertisement -

حین رابطه جنسی شما هم فعال باشید

شراکت فعال نداشتن در رابطه جنسی، آتش اشتیاق هر مردی را خاموش می‌کند. هر دوی شما باید به یک اندازه حین رابطه فعال باشید و برای هم تجربیات لذت بخشی خلق کنید. اگر همه‌ی حرکات و تلاش‌ها را فقط مرد انجام دهد تا زن را به لذت برساند، منصفانه نیست.

همسر شما هم درست به اندازه‌ی شما سزاوار نوازش و زمزمه‌های عاشقانه و تحریک آمیز است و اگر شما سست و تنبل باشید و هیچ تلاشی برای رضایت همسرتان نکنید، او علاقه و هیجان خود را از دست می‌دهد و در پایان نیز رضایت کافی از رابطه‌تان نخواهد داشت. پس لطفا تنبل نباشید و نقش خودتان را در عشقبازی‌ها ایفا کنید.

تنوع و تازگی را وارد رابطه‌تان کنید

اگر چیز‌های تازه را کشف و تجربه نکنید و همیشه یک روتین را تکرار نمایید، طبیعی است که بعد از مدتی دلزده و خسته شوید. شما باید همیشه به دنبال راه‌هایی برای حفظ شور و هیجان‌تان پیدا کنید تا کشش و تمایل‌تان نسبت به هم رنگ نبازد.

یکنواختی، آفت رابطه‌تان است. پس نسبت به تجربیات جدید دید باز و پذیرا داشته باشید و مقاومت نکنید. این کار به هر دوی شما کمک می‌کند حالات و واکنش‌های همدیگر را بهتر و بیشتر بشناسید و در نتیجه رضایت بیشتری از رابطه‌تان به دست آورید.

شوهرتان را هدایت کنید

امیدوار بودن به اینکه همسر شما خودش همه چیز را بلد است و می‌داند چه دوست دارید و چه دوست ندارید، واقعا کوته فکری است. توقع غیرواقعی از همسرتان نداشته باشید. مرد شما از کجا باید بداند از چیزی لذت می‌برید یا نه؟ مگر اینکه با هم حرف بزنید. پس اگر کاری می‌کند که شما خوش‌تان نمی‌آید، لطفا راحت و صمیمی این مسئله را مطرح کرده و راهنمایی‌اش کنید

گاهی هم شما پیشقدم شوید

این خیلی مهم است که از جایگاه شاهزاده خانمی‌تان فاصله بگیرید و شما هم قدمی بردارید! مرد‌ها وظیفه ندارند همیشه پیشقدم باشند، پس این باور احمقانه را دور بیندازید که اول «مرد» باید پا پیش بگذارد تا مردانگی خودش و زنانگی شما حفظ شود. مرد و زن درست به یک اندازه در کلید زدن یک تجربه‌ی پُرشور و لذت بخش سهم دارند

خجالتی نباشید

هیچ دلیلی برای خجالت کشیدن از رابطه جنسی با شریک زندگی‌تان وجود ندارد. اگر با وجود پشت سر گذاشتن چند ماه از زندگی مشترک‌تان هنوز هم از فعالیت‌های اتاق خواب‌تان خجالت می‌کشید، بهتر است ریشه‌اش را پیدا و هر چه زودتر برطرف کنید.

وقتی مادر می‌شوید وظایف زناشویی‌تان را فراموش نکنید

مادر شدن هیچ منافاتی با روابط زناشویی‌تان ندارد. درست است که وظایف و مسئولیت‌های بچه‌داری می‌تواند بر انگیزه‌های جنسی‌تان اثر بگذارد، اما نباید آن را خاموش کند. شما نیاز دارید که زندگی جنسی‌تان را مدام تغذیه کنید. برای اوقات دو نفره‌تان برنامه ریزی کنید. مطالعات نشان داده‌اند شاد و راضی بودن پدر و مادر، بهترین هدیه برای فرزندان است.

از اینکه خودتان را مشتاق و هیجان زده نشان دهید نترسید

خیلی از خانم‌ها می‌ترسند برانگیخته‌گی و هیجان جنسی خود را بروز دهند، چون تصور می‌کنند سبُک و بی‌ارزش می‌شوند، اما در واقع این یکی از بهترین واکنش‌هایی است که می‌توانید نسبت به همسرتان نشان دهید و او را نیز هیجان زده کنید. پس شهامت ابراز احساسات‌تان را داشته باشید و چشمان همسرتان را به سمت خودتان جذب کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید