راههای سفید شدن پوست صورت خانم ها با آرد نخودچی

743
graphicstock.com

شما می‌توانید با استفاده از راهکارهای طبیعی که به شیوه‌ای مؤثر، پوست‌تان را روشن و درخشان می‌کنند در زمان و پول خود صرفه‌جویی کنید. این نوشته را بخوانید تا با روش‌های سفید کردن پوست صورت با آرد نخودچی ، آشنا شوید.

آرد نخود

آرد نخود یکی از بهترین عنصرها برای افرادی است که تمایل زیادی به روشن شدن پوست‌شان دارند. آرد نخود حاوی مواد مغذی گوناگونی است و به داشتن پوستی سالم بسیار کمک می‌کند. استفاده از این شیوه، به‌صورت یک روز در میان، چربی اضافی پوست را برطرف خواهد کرد و رطوبت طبیعی پوست را حفظ می‌کند.

روش سفید کردن پوست صورت با استفاده از آرد نخود

مقداری آرد نخود را با مقدار کمی آب یا گلاب ترکیب کنید تا خمیر سفتی درست شود.
خمیر را به‌ صورت، دست‌ها و پاهای خود بمالید.
اجازه بدهید خمیر بماند تا خشک شود و سپس با آب بشویید.

- Advertisement -

طرز تهیه آرد نخود در خانه

۱. اگر می‌خواهید از نخود برشته‌شده آرد تهیه کنید، ابتدا نخود خشک‌شده را در سینی شیرینی‌پزی ریخته و آن را به‌مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجهٔ فارنهایت (۱۷۵ سانتی‌گراد) در فر بگذارید تا نخود به رنگ قهوه‌ای طلایی در بیاید. انجام این مرحله اختیاری است.

۲. نخود را در غذاساز آسیاب کنید تا به شکل پودر ریزی در بیاید.

۳. سپس آرد نخود را با الک صاف کنید تا تکه‌های درشت نخود که به‌خوبی آسیاب نشده‌اند، جدا شوند. می‌توانید این تکه‌ها را دوباره در غذاساز ریخته یا حتی اصلا استفاده نکنید.

برای افزایش زمان نگهداری آرد نخود را در ظرفی مقاوم در برابر هوا و در دمای اتاق نگهداری بکنید. با این روش می‌توان آرد نخود را به‌مدت ۶ تا ۸ هفته نگهداری کرد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید