با 10 تصمیم اشتباه که شما را 10 سال آینده پشیمان می کند، آشنا شوید

1885
graphicstock.com

در این مطلب شما با ده تصمیم اشتباه که در آینده باعث پشیمانی تان می شود آشنا می شوید و با آگاهی از آن ها تصمیم درست را اتخاذ می کنید. راهکارهایی که در ادامه ذکر می شوند را باید قدم به قدم انجام داد.

10 تصمیم اشتباه که شما را 10 سال آینده پشیمان می کند

1- انجام کارهایی که بارها به ما آسیب زده است

آیا ترجیح نمی دهید براساس چیزهایی که در زندگی می خواهید، تصمیم بگیرید تا با حس پشیمانی انجام دادن کارهایی که بارها به شما آسیب زده اند زندگی کنید؟!

2- به همه چیز آری بگویید

- Advertisement -

وقتی کسی از شما می خواهد کاری برای آن ها انجام دهید، پاسخ فوری شما آری است؟! آیا تا به حال به نتایج جواب مثبت دادن به همه فکر کرده اید؟! باید بدانید آری گفتن به همه چیز باعث پشیمانی شما خواهد شد.

3- اجتناب از رشد شخصیتی

آیا آن نقل قول قدیمی که “اگر شما رشد نکنید، در حال مرگ هستید.” را شنیده اید؟ این درست است. اگر تلاش نکنید کتاب جدید، غذای جدید، راهکارهای جدید برای بهتر شدن رابطه را یاد نگیرید، آنگاه به جای رشد کردن پس رفت می کنید و احساس نارضایتی هم خواهید داشت.

4- اهمیت ندادن

آیا واقعا می توان شاد بود وقتی جمله “من اهمیتی نمی دهم.” بارها تکرار شود؟ زیرا حقیقت این است که ما اهمیت می دهیم، شما عمیقا اهمیت می دهید، در غیر این صورت توجه به مسئله نمی کردید. انتخاب کنید، اهمیت دهید و حقیقتا زندگی کنید.

5- به بقیه اجازه دهید زندگیتان را برایتان انتخاب کنند

آیا وقتی بقیه می پرسند چه بخوریم، کجا برویم و … از نظر آن ها برای تصمیم گیری استفاده می کنید؟ باید بدانید شما باید برای زندگی خودتان تصمیم بگیرید از مسائل کوچک مانند غذاخوردن تا مسائل بزرگتر زندگی، اگر برای زندگی خودتان تصمیم نگیرید لحظات شادی نخواهید داشت.

6- یاد نگرفتن حرفه ای کاری یا هنری و… که به آن علاقه مندید یا یادگیری آن ضروری است

آیا زندگی شلوغی دارید!؟ آیا ترجیح می دهید بعد از کار استراحت کنید تا هنر مورد علاقه، وزش جدید یا کلاس زبانتان را ادامه دهید؟! باید بدانید اگر علاقه مند هستید رویاهایتان را زندگی کنید باید وقت بگذارید و یاد بگیرید.

7- ناامید شدن

بله ناامید شدن یک انتخاب است. بدترین کاری که می توانید انجام دهید ناامید شدن و توقف کردن برای رسیدن به اهدافتان و رویاهایتان است.

8- نگران هر چیز کوچکی شدن

برخی افراد تصور می کنند آن ها به طور ناخودآگاه نگران هستند و این یک امر طبیعی است، درست است شما هرطور مغزتان را تربیت کنید همانطور عمل می کند. پس متوجه باشید که با تغییر شیوه زندگی خود کمتر نگران خواهید شد. پس ما می توانیم کمتر نگران شویم.

9- طبق خواسته قلبی عمل نکردن

شما تصمیماتی می گیرید، زیرا فکر می کنید این تصمیم درست است یا از این که دنبال خواسته قلبتان بروید می ترسید؟! برخی اوقات گوش سپاری به راهنمایی های قلب بهترین اتفاقات را برایمان به ارمغان می آورند.

10- کارها را تا فردا به تاخیر بیندازید

فردا هرگز نخواهد آمد. چه کار کوچکی امروز می توانید انجام دهید که فردایی بهتر داشته باشید!؟

زندگی را با پشیمانی ترک نکنید. خودتان را دوست بدارید. تصمیم بگیرید عمل کنید. تصمیم بگیرید اهمیت دهید. تصمیم بگیرید ادامه دهید و پیشرفت کنید. تصمیم بگیرید به قلبتان گوش دهید. این تصمیمات را امروز بگیرید. زندگی شما به همه این موارد بستگی دارد.

3 راهکار برای تصمیم گیری بهتر و نگرفتن تصمیم اشتباه

1- در روز 6 دقیقه وقت خود را به نوشتن یادداشت روزانه بگذرانید. نوشتن برنامه روزانه، احساسات و افکار باعث شناخت بیشتر از خود و کاهش استرس می شود. همچنین ما از برنامه های مهم زندگی آگاه می شویم و فعالتر و امیدوارانه تر زندگی می کنیم.

2- دفتر برنامه ریزی داشته باشید. تمامی اهداف، افکار، رویاها و کارهایتان را داخل این دفترچه قید کنید. برای برنامه روزانه خود لیستی تهیه کرده و آن ها را هر روز انجام دهید.

3- از قانون جذب استفاده کنید. قانون جذب را در دفترچه برنامه ریزی خود به کار ببرید و نهایت استفاده را از آن داشته باشید.

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید