مصرف بیش از حد آب باعث مرگ می شود

2893
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

 

  مصرف بیش از حد آب باعث مرگ می شود

 غالباً به ورزشکاران توصیه می شود که به تامین آب بدن توجه کنند تا دچار گرمازدگی نشوند؛ با این حال، نوشیدن بیش از حد آب و مایعات نیز می تواند خطرناک باشد.

- Advertisement -

 پژوهشگران اخیراً در بررسی های خود دریافته اند ورزشکاران استقامتی که بیش از حد آب مصرف می کنند ممکن است سدیم بدنشان کاهش پیدا کند و در معرض خطر قرار بگیرند.

این مورد ممکن است حتی باعث مرگ ورزشکاران شود. ورزشکارانی که در فعالیت های استقامتی آب زیادی مصرف می کنند و غذای کمی می خورند ممکن است دچار مسمومیت ناشی از خوردن بیش از حد آب شوند و در نهایت آب در بافت های مغزشان جمع شود.

علائم مسمومیت آب ، مانند به کمبود آب در بدن است حالت تهوع، سردرد، احساس مریضی از نشانه های این مسمومیت است اگر این مسمومیت برطرف نشود ممکن است باعث تغییراتی در شرایط ذهنی، ایجاد حملات عصبی و در نهایت مرگ شود. در بیشتر مواقع ورزشکاران به خوبی این مشکل را تشخیص نمی دهند و آن را درمان نمی کنند.

مدیر این تحقیقات می گوید: جلوگیری از مصرف آب بیش از حد می تواند در درمان این مسمومیت موثر باشد. اغلب ورزشکاران تصور می کنند که دچار کمبود آب و گرما زدگی شده اند بنا بر این آب بیشتری مصرف می کنند. اگر مشکل مسمومیت باشد باید سریعا از مصرف بیشتر آب جلوگیری کرد.

پژوهشگران امیدوارند که این تحقیقات به دکتران و ورزشکاران کمک کند تا راحت تر این مشکل را درمان کنند. بهتر است افرادی که دچار این مشکل می شوند سریعا تست اندازه گیری سدیم خون بدهند. استفاده از محلول های هایپرتونیک نمکدار به درمان این مشکل کمک میکند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید