این عادت های اول صبح شما شدیدا چاق کننده هستند !

3024
graphicstock.com

این عادت های اول صبح شما شدیدا چاق کننده هستند !

برای آنکه سریع لاغر شویم و وزن کم کنیم باید از عادت های چاق کننده خود مطلع شده و آنها را حذف کنیم به خصوص عادت های صبحگاهی که اغلب انسان های عصر مدرن گرفتار آن هستند.

این 5 عادت صبحگاهی را کنار بگذارید تا چاق نشوید

برای جلوگیری از چاقی با استفاده از یک رژیم غذایی سالم می توانید از چاقی جلوگیری نمایید و سالم زندگی نمایید و همچنین در کنار رژیم غذایی سالم می توانید به ورزش های صبحگاهی بپردازید و پرانرژی تر به ادامه روز خود ادامه دهید . رژیم غذایی سالم و ورزش همراه با فعالیتمتابولیک و هورمونی هستند ، که در حذف و از بین بردن چربی ها بسیار موثر هستند . با این وجود ، گاهی اوقات به رغم حفظ این عادت های خوب ، ممکن است نتایج جالبی شاید مشاهده نکنیم . در حقیقت شاید ممکن است که وزنمان دوبرابر شود . اگر چندین بار این وضعیت را مشاهده کنیم ، احساس ناامیدی پیدا خواهیم کرد و حتی از اینکه ما سعی می کنیم که سبک زندگی سالم همراه با رژیم غذایی سالم و ورزش های صبحگاهی ، ناامید شویم و روز به روز چاق شویم و می تواند همانند یک دیوار بزرگ در برابر لاغری ما باشند .خب ، اگر شما هم دچار چنین مشکلی شده اید در این بخش از تناسب اندام نمناک به شما 5 عادت صبحگاهی را پیشنهاد میکنیم که به کمک آن دیگر عوارض منفی بالا را مشاهده نخواهید کرد .

1- عادت های چاق کننده ، رد کردن صبحانه

- Advertisement -

برای مدت طولانی افراد بر این باور بودند که اگر صبحانه میل ننمایند مقداری کالری خواهند سوزاند و در نتیجه لاغر خواهند شد . بااین وجود این باور غلط و اشتباه چند سال پیش ابطال شد . در واقع صبحانه اولین وعده غذایی می باشد که هر روز باید میل نمایید و برای سوخت و ساز بدن شما موثر هستند از این رو افرادی که مجددا اکنون بر این باورند که اگر صبحانه میل ننمایند ، کاهش وزنخواهند داشت ف اغلب از غذاهایی که مقدار ماده مغذی در آنها کم است استفاده می نمایند و این نیز یک کار اشتباه می باشد و به افزایش وزن کمک خواهد کرد نه به کاهش وزن !

صبحانه یک وعده غذایی مهم در هر روز می باشد و نباید آنرا با یک فنجان قهوه یا بیسکوییت جایگزین نماییم .
صبحانه باید حاوی منابع کربوهیدرات ، فیبر و اسید امینه باشد.
کالری کل آن باید 25 درصد از مقدار کالری در طول روز بدن جذب می کند باشد .

2- دیر خوردن صبحانه هم جز عادت های چاق کننده

همچنین در ادامه مورد یک باید به یاد داشته باشید که صبحانه را باید در یک ساعت معین و اول صبح میل نمایید . ممکن است به دلیل دیر بیدار شدن و یا دیگر مسائل صبحانه را به عقب بیندازید و نزدیک به ظهر میل نمایید و این کاملا اشتباه است و باعث چاقی شما می شود . بدن نیاز به مواد مغذی برای عملکرد بهتر ارگان های مختلف دارد ولی اگر معده شما خالی باشد و مقدار اسید در بدن شما افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه باعث التهاب می شود . برای جلوگیری از این عوارض بهتر است که صبحانه را یک ساعت پس از بیدار شدن میل نمایید. همچنین قبل از بیدار شدن ، زمانیکه از جایتان بلند می شوید می توانید نوشیدنی های سالم مانند یک فنجان چای یا آب گرم همراه با آب لیمو میل نمایید .

3- عادت های چاق کننده و خوردن تنقلات فرآوری شده

تنقلات فراوری شده که در همه جا پیدا میشود ف با خوردن آنها می توانید به مدت چند ساعت احساس سیری کنید . اگر چه این تنقلات می توانند باعث احساس سیری در شما شوند ، اغلب از مواد شیمیایی ، شکر و سایر طعم دهنده و اسانس ها تشکیل می شوند . اگر در حین خوردن آنها به بسته بندی آنها نگاه کنید می بینید که از چه مقدار کالری و چربی و شکر تشکیل شده است .
برای جلوگیری از ورود این مقدار کالری و چربی و.. می توانید از غذاهای سالم و طبیعی مانند میوه جات ، سبزیجات یا ماست طبیعی استفاده کنید همچنین می توانید از میوه های خشک استفاده کنید .

4-خواب بیش از حد مهم ترین عادت های چاق کننده

مطالعه منتشر شده در سال 2014 نشان داد افرادی که بیش از 10 ساعت می خوابند ، احتمال چاقی انها زیاد می باشد . بنابراین لازم است که بدانید مقدار خواب لازم و مناسب بین 7 الی 9ساعت می باشد .

5-نوشیدن مقدار زیاد مایعات مخرب ترین عادت های چاق کننده

اگر چه بنظر می رسد که این مورد کمی بی ربط می باشد ، ولی بسیار در این امر موثر است و می تواند بشدت باعث چاقی شما شود . اگر شما در ابتدای صبح مقداری آب بنوشید باعث کاهش روند فرآیند چربی سوزی بدن می شود توصیه می شود که هر روز صبح را با نوشیدن آب گرم شروع کنید و همچنین می توانید آبگرم را با لیمو میل نمایید .

چای و عسل نیز مناسب هستند .
بعد از صبحانه توصیهمی شود که بین 3 تا 4 لیوان آب بنوشید .
اگر شما یکی از این عادت های اشتباه را انجام می دهید باید بدانید که آن باعث چاقی شما میشود و باید آنرا کنار بگذارید تا سالم تر زندگی کنید و کاهش وزن داشته باشید .

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید